Strona główna Artyści Artykuły o artystach Felieton w TopGuitar: Samośpiew

Felieton w TopGuitar: Samośpiew

990
0
UDOSTĘPNIJ
Mariusz Bogdanowicz
Fot. Piotr Stodulski

W majowym wydaniu magazynu TopGuitar kolejny felieton Mariusza Bogdanowicza. Tym razem pada w nim pytanie: dlaczego ewidentna miernota tak się podoba publiczności?

„I zastanawiam się, o co chodzi? Czy ludzie się aż tak nie znają na muzyce? Zresztą nie tylko o muzykę idzie. Wystarczy spojrzeć na troglodytów święcących tryumfy na naszej scenie kabaretowej – tam jest tak samo albo nawet gorzej. Wróćmy jednak do naszej muzyki. Naprawdę czasem nie wierzę, że niektóre zjawiska są w ogóle możliwe. A jednak. Sukces. Ludzie walą drzwiami i oknami. Zostawmy teraz na boku spekulacje o manipulacjach medialnych, o tym, że ktoś to lansuje, decyduje, puszcza w radiu, wydaje płyty i, że niejako przez zasiedzenie (bo i ten mechanizm perfekcyjnie działa), wdzierają się te „dzieła” do naszej świadomości. Nie o to mi teraz chodzi.”

Pełny tekst felietonu znajdziecie w majowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 5/2015).

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios/) lub Android (http://topguitar.pl/android/).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------