UDOSTĘPNIJ

Pod koniec 2015 roku zmarł najtwardszy zawodnik w muzycznym świecie – Lemmy z Motorhead. Na łamach TopBassu żegna go także nasza Redakcja.

Keith Richards jest chodzącym, gitarowym symbolem rock’n’rolla, a jego basowym odpowiednikiem bez dwóch zdań był Lemmy. Na tym polu nie miał żadnej konkurencji, choć reszta załogantów muzycznego świata bardzo mocno się starała. „Jedyne, co przeżyje wybuch katastrofy nuklearnej, to Lemmy i karaluchy” – powiedział jeden z jego fanów w filmie „Lemmy” z 2010 roku. Tak miało być i tak faktycznie było przez pół wieku. Jeśli za nuklearną katastrofę uznamy liczbę wszelkich używek, jakie codziennie spożywał, to słowa te były do niedawna najszczerszą prawdą. Zaledwie dwa dni przed jego śmiercią zdiagnozowano u niego złośliwego raka. Było za późno. Zmarł 28 grudnia 2015 roku.

Artykuł pożegnalny o Lemmym Kilmisterze autorstwa Maćka Wardy znajdziecie w lutowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 2/2016).

Ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKiko Loureiro – gitarzysta Megadeth
Następny artykułWarsztaty gry na ukulele (cz. VI) – Akordy na skróty
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!