Strona główna Artyści Artykuły o artystach ZZ Top. Czym skorupka za młodu

ZZ Top. Czym skorupka za młodu

2423
1
UDOSTĘPNIJ

47 lat bez rozłamów, kłótni, nieustannego kończenia działalności zespołu i kolejnych reaktywacji. 47 lat świetnej gitarowej muzyki, bez nieudanych skoków na kasę czy zamienienia scen całego świata na granie w reklamach. 47 lat dobrego humoru, okazałych bród, wspaniałych gitar, pięknych samochodów i jeszcze piękniejszych kobiet. ZZ Top to absolutny fenomen.

Świat poznał ZZ Top w roku 1969. To był dobry rok dla muzyki – w tym samym roku w Birmingham zespół Earth przemianował się na Black Sabbath, Led Zeppelin wydali debiutancki krążek, w amerykańskim Woodstock odbył się słynny festiwal, na którym zagrali m.in. Hendrix, Creedence Clearwater Revival czy Janis Joplin.

10 lutego 1970 roku w Beaumont ZZ Top zagrali pierwszy koncert w nowym składzie, który – co w rock and rollu jest prawdziwym ewenementem – przetrwał bez zmian po dziś dzień. Reszta jest już historią, stosunkowo nudną jak na opowieść o pełnej sukcesów, nigdy nieprzerwanej nawet na moment, trwającej już od prawie pięciu dekad kariery.

W lipcu zagrają w Polsce na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Przygotowując się do tego rockowego święta, polecamy waszej uwadze artykuł Jakuba Milszewskiego w majowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 5/2015).

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios/) lub Android (http://topguitar.pl/android/).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------