UDOSTĘPNIJ

Igor Presnyakov jest kolejnym przykładem na pomocną rolę social mediów w promocji artystów i muzyki.

Od chwili, gdy zaczął umieszczać filmiki na swoim kanale na YouTubie, doczekały się one ponad dwustu osiemdziesięciu milionów odtworzeń, a sam Igor stał się gitarowym ulubieńcem internautów. Każda gwiazda pop mogłaby pozazdrościć mu takiej popularności. Kiedy dwadzieścia lat temu zaczął uczyć się gry fingerstyle (wcześniej grając i klasykę i rock), nie przypuszczał, że wyrośnie na pierwszoplanową postać tego stylu. Najważniejsza jest jednak jego wirtuozeria oraz wyjątkowe, orkiestrowe podejście do gry (potrafi zagrać partie perkusji, basu, harmonię i melodię w tym samym czasie), dla których Internet jest tylko platformą, wirtualną sceną, pozwalającą prezentować swój talent milionom.

W krótkiej rozmowie, jaką publikujemy w sierpniowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 8/2016), Igor Priesniakow wspomina o tym i – a jakże – o swoim sprzęcie. Zapraszamy do lektury!


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCsaba Toth Bagi – Balkan Union – wywiad
Następny artykułPrônd – Piotr „Figo” Połać i Dariusz „Daray” Brzozowski – wywiad
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!