UDOSTĘPNIJ

Richie Kotzen nagrał kilkadziesiąt solowych płyt. Grał w zespołach znanych: Mr. Big, Poison, i mniej znanych: Fourty Deuce, Inner Galactic Fusion Experince, Vertu, Wilson Hawk. Zaczynał jako shredder i wyglądał jak muzyk Europe. Na szczęście własną muzyczną drogę odkrył jeszcze za młodu i na płycie „Mother Head’s Family Reunion” (1994 r.) dał upust oraz wyraz swojemu soulowo-rockowo-bluesowemu pomysłowi na rocka.

Dziś wraz z Mikiem Portnoyem (Dream Theater i milion innych projektów, których nie pamięta już sam Mike) oraz Billym Sheehanem (Mr. Big, UFO, Steve Vai, David Lee Roth) objeżdża świat, dając fenomenalne oldschoolowe koncerty jako Winery Dogs. Gitarzysta udzielił wywiadu TopGuitar tuż przed warszawskim koncertem.

„Myślę, że jeśli jesteś w stanie zbudować most od tego, co masz w sercu i duszy oraz przenieść to do swojej muzyki, ludzie będą o tobie mówić” – mówi Richie. „Musimy być różnymi artystami, tak jak jesteśmy różnymi zwierzakami. Tak jest, kiedy reprezentujesz swoją wizję, a nie kopiujesz kogoś innego.”

Wywiad Dawida Brykalskiego i Wojtka Bryndela z Richiem Kotzenem – gitarzystą Winery Dogs, znajdziecie w lipcowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 7/2016).  


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------