UDOSTĘPNIJ

Na szeroko pojętej scenie metalowej Ihsahn cieszy się powszechnym szacunkiem. Wraz z Emperor wpisał się na stałe do kanonu muzyki ekstremalnej.

Właściwie w pojedynkę wykreował sporą część tego, co dziś znamy jako black metal. W karierze solowej w dalszym ciągu wytycza nowe ścieżki, za przewodnika przyjmując blackmetalowy punkt widzenia.

„Dla mnie black metal to nie kwestia brzmienia, nie kwestia wysokiego skrzeczącego wokalu, szybkiej perkusji i przesterowanych gitar” – mówi Ihsanh. „Black metal dla mnie to kwestia nastawienia, to rzecz bardziej mentalna. (…) Gram muzykę od szesnastego roku życia, teraz zbliżam się do czterdziestki, więc jakby nie patrzeć, jest to dwadzieścia pięć lat. To swoją drogą zaskakujące, że pochodząc z Norwegii i tworząc jedną z najbardziej podziemnych muzycznych stylistyk w historii, ćwierć wieku później mogę wciąż tworzyć muzykę i rozwijać się w tej dziedzinie.”

Rozmowę z Ihsanhem przygotował dla was Jakub Milszewski – zapraszamy do czerwcowego wydania TopGuitar (TG 6/2016)!


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRay Wilson – wywiad
Następny artykułArtur Przygoda – wywiad
Jakub Milszewski - dziennikarzem muzycznym został jak wszyscy dlatego, że nie nauczył się na niczym grać, co nie przeszkadzało mu w graniu i śpiewaniu. W "TopGuitar" odpowiada za Garaż, ale zdarza mu się pogadać z tym i owym. Pojawia się na Anywhere.pl, w "Live&Travel" i na Kvlt.pl. Występował z Ennio Morricone, zdobył złoty medal na Olimpiadzie Chóralnej, gra na basie, dorabiał rysowaniem komiksów i kopaniem rowów.