UDOSTĘPNIJ

Na facebookowym profilu lidera zespołu Jarosława Tioskowa pojawił się następujący, zaskakujący wpis (pisownia oryginalna):

.
Oświadczenie
Chcielibyśmy oficjalnie poinformować wszystkich naszych fanów oraz sympatyków, że ten rok będzie ostatnim rokiem działalności zespołu Kasa Chorych. Decyzje tą podjeliśmy po długim namyśle. Jak to śpiewał Grzegorz Markowski „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym” i to właśnie jest ta chwila. Jednocześnie chcielibyśmy Wam ogłosić, że przygotowujemy ostatnią trasę zespołu, tak zwaną pożegnalną, która odbędzie się jesienią. Terminy oraz miejsca gdzie ostatni raz będzie można nas usłyszeć podamy po wakacjach. Na trasie pojawi się wielu ciekawych gości, naszych przyjaciół, którzy towarzyszyli nam przez te 40 lat istnienia naszego zespołu. Mamy nadzieje, że spotkamy się w licznym gronie razem, wspólnie zakończymy pewien rozdział w naszej „Kasiastej” rodzinie.
Ps. Wszystkie koncerty, które obecnie widnieją na naszej stronie internetowej są aktualne i bardzo serdecznie Was na nie zapraszamy. Informacja dla organizatorów, którzy chcieliby uczestniczyć w jesiennej trasie zespołu. Jedynym osobą upoważnioną do organizacji naszej trasy jest nasz były i obecny manager Karol Szabucki. Kontakt do niego to:
Karol Szabucki 609-741-728 E-mail: karol.szabucki@onet.eu

Spotkało się to z niedowierzaniem i smutkiem fanów tego zespołu.

DSC_1291

 

Kasa Chorych założona została w Białymstoku przez Ryszarda Skibińskiego i Jarosława Tioskowa. Zespół ma na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym także nagrodę „Fryderyk”, występy na największych festiwalach w Polsce, a ich muzyka znana jest również poza granicami naszego kraju. Brzmienie Kasy Chorych przez lata działalności mocno ewoluowało, zaczynali od grupy instrumentalnej grającej bluesa, rocka, country, a nawet boogie, potem, już z wokalem, muzyka lekko złagodniała, ale formacja zawsze zachowywała swój własny styl.

Postacią szczególną był Ryszard Skibiński, jego charyzma i dźwięk harmonijki były znakami rozpoznawczymi Kasy Chorych. W 1982 roku muzyk przeszedł do grupy Krzak, niedługo potem zmarł. Kasa Chorych przez lata przeszła wiele zawirowań także personalnych, trudno było zastąpić Skibińskiego, zespół zawieszał działalność, został także na kilka lat rozwiązany, ale w 1992 roku reaktywował się i przez kolejne lata pracował nad swoim stylem, umacniając pozycję na bluesowej scenie.

 

kasa_chorych_plener_17_


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPROTOCOL w ramach Bochnia Rocks – fotorelacja
Następny artykułEfekt Carl Martin Greg Howe Signature Lick Box
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!