UDOSTĘPNIJ

Basiści metalowi lubią zostawać w cieniu. Ale nie Peter Baltes, który w ciągu lat fantastycznej kariery z Accept wyrósł na jedną z legend heavymetalowego basowania. Porozmawialiśmy z nim o graniu takiej muzyki, heavymetalowych przyjaźniach i metalowym serduchu.

„Kiedy zaczynaliśmy grać znowu w 2010 roku, nie mieliśmy pojęcia, jak to się wszystko potoczy. Mieliśmy nowego wokalistę i wszystko było inne. Ale jesteśmy, gdzie jesteśmy, i jest lepiej niż kiedykolwiek, więc jesteśmy szalenie zadowoleni” – opowiada Peter Baltes.

Zapytany o swój styl, radzi młodym basistom: „Trzymaj bas nisko, weź kostkę i graj najmocniej jak potrafisz. Serio, musisz grać mocno, fizycznie. Heavy metal to taki styl, w którym ważne jest twoje nastawienie. To nie jazz, w którym możesz się zatopić w utworze i po prostu grać. (…) W metalu masz podstawowy zestaw zasad: tu jest gitara, tu wokal, tu jest publiczność. Wrzeszczysz, wychodzisz i walczysz. Idziesz na wojnę.”
Rozmowę z Peterem Baltesem – wywiad z basistą Accept – znajdziecie w styczniowym wydaniu TopBass, dodatku do magazynu TopGuitar (TG 1/2016).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiotr Łukaszewski o nagrywaniu gitar
Następny artykułWolf Hoffmann – wywiad z gitarzystą Accept
Jakub Milszewski - dziennikarzem muzycznym został jak wszyscy dlatego, że nie nauczył się na niczym grać, co nie przeszkadzało mu w graniu i śpiewaniu. W "TopGuitar" odpowiada za Garaż, ale zdarza mu się pogadać z tym i owym. Pojawia się na Anywhere.pl, w "Live&Travel" i na Kvlt.pl. Występował z Ennio Morricone, zdobył złoty medal na Olimpiadzie Chóralnej, gra na basie, dorabiał rysowaniem komiksów i kopaniem rowów.