UDOSTĘPNIJ

Żeby grać pięknie, nie trzeba grać szybko, ale trzeba grać mądrze – mówi kompozytor, gitarzysta jazzowy, Marek Jakubowicz i proponuje, aby w grze na gitarze bardziej otworzyć się na improwizację. Umiejętność komponowania muzyki na żywo
pomaga w odnalezieniu własnej artystycznej drogi, zrozumienia tego co jest w nas, i to bez względu na gatunek muzyki. Świadoma improwizacja nie tylko wzbogaca muzyczny przekaz, ale także pozwala uniknąć rozmaitych ograniczeń. Sprawia, że muzyk staje się wolny, niezależny od wpływu innych, a dzięki temu o wiele bardziej twórczy i dojrzały.

 

Marek Jakubowicz – gitarzysta, kompozytor, producent. Ukończył improwizację jazzową w Berklee College of Music. Swoją wiedzę zdobywał pod okiem m.in. Gary’ego Burtona, Reggie’go Thomasa, Bruce’a Saundersa, Gary’ego Wittnera, Susan Weinert i Janusza Konefała. Wydał płyty Feelings, Zendegi Zibast oraz Unobtainum. Prowadzi warsztaty improwizacji gitarowej.

MJ-gitar-net


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJuż 14 kwietnia zespół IRA zagra w Stodole!
Następny artykułWojtek Balczun z Chemii prezesem Kolei Ukraińskich
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!