UDOSTĘPNIJ

No właśnie. Wirtuoz gitary elektrycznej Steve Vai zdradził, kto według niego jest największym gitarzystą w historii i wiele osób przy tym zaskoczył.

Na prośbę Music Radar Steve Vai wymienił dziesięciu gitarzystów, którzy mieli największy wpływ na jego życie. Pośród nich znaleźli się m.in. nieznajomy 9-latek, który zaraził małego Steve’a miłością do gitary, ale także Jimmy Page z Led Zeppelin, Joe Satriani, Carlos Santana, Brian May z Queen, Al Di Meola, Eddie Van Halen, Yngwie Malmsteen, Tosin Abasi, lider Animals As Leaders.

W tym gronie znalazł się także zmarły niedawno Allan Holdsworth. Vai powiedział o nim: „Bardzo rzadko zgadzam się z pojęciem „najlepszy gitarzysta”. Wrzucanie czegoś tak subiektywnego do kategorii „najlepszy” wydaje mi się obsceniczne. Ale gdybym miał wybrać jednego muzyka, byłby to Allan Holdsworth. (…) Posługiwał się skalą barw jakby robił to od dziecka. Jego proces myślowy był fenomenalny. Jak słyszę jakiegoś gitarzystę to wiem, co on robi – mogę nie potrafić tego zagrać, ale widzę to oczyma wyobraźni. Ale nie mam zielonego pojęcia co odpierdalał Holdsworth…”.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEpiphone Joe Pass Emperor II Pro – test gitary elektrycznej
Następny artykułLine 6 Relay G10, G30, G50, G70, G75 – test
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!