UDOSTĘPNIJ

Tacy muzycy jak Wolf Hoffmann, gitarzysta i jeden z filarów Accept, niemal od samego początku są jednymi z najbardziej wpływowych muzyków metalowych w Europie. Z przyjemnością porozmawialiśmy z nim o heavy metalu, historii Accept i jego bombowej gitarze.

Jak bardzo niemieckie zespoły heavymetalowe przyczyniły się do wzrostu popularności tej muzyki w całej Europie, również w komunistycznej Polsce – tego nie da się obliczyć. Ale fakt, że takie zespoły jak Accept uznawane są za żywe legendy, daje o tym pewne pojęcie. Redaktor Jakub Milszewski zapytał o to gitarzystę Accept – oto jego odpowiedź:

„Zabawne, że wtedy byliśmy pierwszym niemieckim zespołem metalowym i odegraliśmy w tym dużą rolę. Wiele zespołów zaczęło grać po tym, jak zobaczyło Accept na żywo albo było po prostu zainspirowane tym, co robiliśmy. (…) Nie chcę powiedzieć, że to wszystko nasza zasługa, ale wydaje się, że nieświadomie zapoczątkowaliśmy całą generację i ruch zespołów, które pojawiły się potem. Ale dlaczego ze wszystkich miejsc na świecie stało się to w Niemczech? Nie wiem, po prostu się stało. Dlaczego nie we Francji, Hiszpanii? Nie mam pojęcia. Może dlatego, że pogoda jest zawsze zła i to sprawia, że chce ci się grać metal?
Rozmowę z Wolfem Hoffmannem – wywiad z gitarzystą Accept – znajdziecie w styczniowym wydaniu TopGuitar (TG 1/2016).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPeter Baltes – wywiad z basistą Accept
Następny artykułMiller, Możdżer, Namysłowski – fotorelacja z koncertu
Jakub Milszewski - dziennikarzem muzycznym został jak wszyscy dlatego, że nie nauczył się na niczym grać, co nie przeszkadzało mu w graniu i śpiewaniu. W "TopGuitar" odpowiada za Garaż, ale zdarza mu się pogadać z tym i owym. Pojawia się na Anywhere.pl, w "Live&Travel" i na Kvlt.pl. Występował z Ennio Morricone, zdobył złoty medal na Olimpiadzie Chóralnej, gra na basie, dorabiał rysowaniem komiksów i kopaniem rowów.