Strona główna Artyści WYWIAD: Roger Glover z Deep Purple

WYWIAD: Roger Glover z Deep Purple

728
0
UDOSTĘPNIJ

Tegoroczna edycja festiwalu Soundedit dała fanom muzyki gitarowej wyjątkową okazję do spotkania z Rogerem Gloverem – kompozytorem, wykonawcą, producentem, autorem tekstów oraz basistą grupy Deep Purple.

Maciek Warda, korzystając z okazji, przeprowadził z muzykiem intersującą rozmowę nawiązującą do różnych dziedzin jego działalności, bowiem – jak twierdzi sam Glover: „lubi myśleć o sobie bardziej jako o kompozytorze niż o producencie czy wykonawcy”.

Na zachętę kilka wypowiedzi Rogera Glovera:

„Cyfryzacja, podobnie jak wszelkiego rodzaju postęp, jest zarazem błogosławieństwem i przekleństwem – sprawiła, że tworzenie muzyki jest o wiele łatwiejsze i szybsze, lecz niekoniecznie lepsze.”

„Dziesiątki lat temu, gdy kupowało się album, płaciło się za niego, dbało o niego i strzegło jak skarbu. Teraz to po prostu kolejny tytuł coraz większej listy danych.”

„Uwielbiam patrzeć na każde pokolenie. To więcej niż satysfakcjonujące mieć młodą publiczność doceniającą muzykę, która powstała, jeszcze zanim oni się urodzili.”

Wywiad z Rogerem Gloverem, kompozytorem i basistą grupy Deep Purple, znajdziecie w listopadowym wydaniu TopGuitar (TG 11/2015).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------