Strona główna Chwyty gitarowe „Wake Me Up When September Ends” Green Day

„Wake Me Up When September Ends” Green Day

2718
0
UDOSTĘPNIJ

Green Day to jeden z najpopularniejszych obecnie amerykańskich zespołów, kalifornijska megagwiazda punkowa, laureaci wielu prestiżowych nagród, w tym MTV i Grammy, na najnowszym albumie „American Idiot” zamieszczają wyjątkowo – jak na nich – spokojną balladę, poświęconą zmarłemu ojcu wokalisty Billiego Joe Armstronga.

Forma „Wake Me Up When September Ends” Green Day zbudowana jest z dwóch prostych chorusów oznaczonych jako A i B (zob. takty 5-20). Ponieważ akordy zmieniają się regularnie w tempie 1 akord na takt, w każdym takcie trzeba w lewej ręce ustawić od razu wszystkie palce grające dany chwyt. Wyjątkiem jest takt 16, gdzie są dwa akordy.

Co do rytmu „Wake Me Up When September Ends” Green Day – trzeba dokładnie wytrzymywać długą nutę. Schemat w odcinku A liczymy : 1 i 2 i 3 i (4 i).

Początek jest grany na akustyku, później wchodzi gitara elektryczna, jednakże schemat harmoniczny obu chorusów A i B pozostaje ten sam. Należy tylko uprościć riffy na elektryku do zasadniczych postaci akordów, czyli akustyczny pochód G – Dsus4/F# – Em7 – G – D zamienia się na G5 – D5 – E5 – G5 (zob. odc.A1 i B1, takty 21-36).

Wake Me Up When September Ends Green Day 1

Wake Me Up When September Ends Green Day 2

Krzysztof Cyran


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------