UDOSTĘPNIJ

22 czerwca, w ramach Ethno Jazz Festival we Wrocławiu wystąpił jedyny w swoim rodzaju Chick Corea Elektric Band.

Zespół składa się z samych gwiazd: Chick Corea, Frank Gambale, John Patitucci, Eric Marienthal oraz Dave Weckl. Polski koncert był pierwszym z ich europejskiej trasy, a muzycy przylecieli do Wrocławia prosto z USA.

Redakcja TopGuitar jako jedyna z polskich mediów była obecna podczas sound checku zespołu. Obserwowaliśmy przygotowania muzyków, ich pracę podczas dopracowywania aranżu (tak, tak :) i brzmienia.

 

Dzięki uprzejmości dystrybutora marki DV Mark, firmie Konsbud Audio, przeprowadziliśmy ekskluzywny wywiad z Frankiem Gambale, który już niedługo ukaże się na łamach TopGuitar.

Rzadko jest taka sytuacja, że brakuje słów na opisanie tego co się działo. Koncert trwał około dwóch godzin i od początku do końca był po prostu obłędny. Piszący te słowa jest wielkim fanem nurtu fusion, dlatego ograniczy się do stwierdzenia, że panowie muzycy to creme de la creme dzisiejszego jazzu elektrycznego, stanowią wykonawczy jet – set, absolutnie bezkonkurencyjny team indywidualności o fenomenalnym zgraniu i oszłamiających umiejętnościach improwizacji. Jazzowi galacticos, którzy uraczyli publiczność najlepszym, co mieli do zaoferowania.
O jakości tej muzycznej uczty niech świadczy fakt, że muzycy nie musieli wykonywać legendarnego „Spain” – niektórzy, co bardziej emocjonalnie odbierający ich muzykę, mogliby nie wytrzymać takiego nadmiaru szczęścia.

Tekst i zdjęcia: Maciej Warda

 

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOrange OB1-300
Następny artykułRCF PR 4093
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!