UDOSTĘPNIJ

W 11-letniej historii Festiwalu Legend Rocka nie może zabraknąć muzyki i artystów tak ważnych grup jak Electric Light Orchestra i Electric Light Orchestra Part II. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom fanów Festiwalu organizator zaprosił THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA. Od 17 lat The ORCHESTRA koncertuje po całym świecie grając porywające wersje niezapomnianych przebojów wylansowanych przez Electric Light Orchestra. W skład zespołu wchodzi:

  • Mik Kaminski – członek ELO i ELO Part II grający na słynnych skrzypcach „Blue Violin”
  • Louis Clark – członek ELO i ELO Part II uchodzący za mistrza orkiestrowych instrumentów klawiszowych
  • Eric Troyer – członek ELO Part II, wokal, instrumenty klawiszowe, gitara
  • Parthenon Huxley – członek ELO Part II, gitara, wokal
  • Gordon Townsend – członek ELO Part II, perkusja
  • Glen Burtnik – członek ELO Part II, wokal, bas

Założyciel zespołu wokalista i gitarzysta Jeff Lynne rozwiązał ELO w 1986 r. Wtedy też jego partner, perkusista Bev Bevan powołał do życia ELO Part II, które po jego odejściu w 1999 r przybrało ze względów prawnych nazwę THE ORCHESTRA.

Grupa ELO sprzedała ponad 50 mln płyt na całym świecie, miała 20 przebojów na liście Top 20 w Anglii i 15 hitów Top 20 na liście magazynu Billboard w USA.

„Can’t Get It Out of My Head”, „Evil Woman”, „Strange Magic”, „Livin’ Thing”, „Telephone Line”, „Rockaria!””Turn to Stone”, „Sweet Talkin’ Woman”, „Mr. Blue Sky” „Shine a Little Love”, „Last Train to London”, „Confusion” oraz największy hit ELO czyli „Don’t Bring Me Down” to podstawa koncertowego repertuaru THE ORCHESTRA. Wszystkie te ulubione przeboje będzie można wreszcie usłyszeć po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej wersji w Charlottcie.

Sprzedaż biletów na koncert 12 lipca 2017 r. w Dolinie Charlotty odbywa się za pośrednictwem portalu ticketpro.pl. Więcej informacji na www.legendyrocka.com.

BIOGRAFIA występujących Artystów

MIK KAMINSKI

Skrzypce (dawniej ELO i ELO  Część 2)

Jako cudowne skrzypce, Yorkshire, w Anglii Mik Kaminski dołączył do ELO w 1973 roku odpowiadając na ogłoszenie w Melody Maker Magazyn. Odkąd, Mik,  jego niebieskie skrzypce elektryczne olśniły widzów na całym świecie.

Wytrawny showman, Kamiński jest dzikim skrzypaczem, łamiącym tradycyjne pojęcia gry na klasycznych instrumentach.

Gdyby nie jego talent muzyczny, Kamińskiego powołaniem mógłby być bycie komikiem, jest on bez wątpienia jednym z najzabawniejszych osób jakie kiedykolwiek można spotkać. Trzeba jedynie zrozumieć jego akcent Yorshire ,żeby „załapać” jego żarty.

LOU CLARK

Instrumenty klawiszowe (dawniej ELO i ELO Część 2)

Pierwotnie basista, Bedford, Anglia, Lou Clark studiował w Leeds College of Music, pomógł przearanżować  dźwięki ELO ze swymi strunowymi i chóralnymi kompozycjami, przełomowy album zespołu -„Eldorado”.

Dziś, gdy Orkiestra występuje z symfoniami, Clark wkłada swój słynny smoking i prowadzi najlepszą na świecie orkiestrę albumów i hitów ELO . Clark stworzył także Hooked On serii Classics, połączenie kawałków klasycznych z uderzeniami perkusji.

Clark jest  wielkim fanem Beatle Freak i angielskiej piłki nożnej. On również robił notatki z każdego  koncertu, który  kiedykolwiek był grany przez ELO Part II oraz orkiestry.

ERIC TROYER

Instrumenty klawiszowe, gitary i wokal (dawniej ELO Część 2)

Indiana, USA profesjonalnym CV macierzystego Eric Troyer czyta się jak kto jest kim w historii rocka. Jego głos słychać na mega hitach takich jak „Kobiety” Johna Lennona, „Uptown Girl” Billy Joel, „Total Eclipse of the Heart” autorstwa Bonnie Tyler i piosenek Aerosmith, James Taylor, Meatloaf, Kiss, Lou Reeda i wielu innych. Założyciel i członek ELO Część II, z charakterystycznym głosem i klawiaturą, Troyer jest – nie wspominając o jego niestrudzonej etyce pracy. Był podstawą zespołu przez ponad 20 lat. Troyerowi udało się przetrwać lata, na najwyższym poziomie rock and rollowego  szaleństwa. On jest fanatykiem zdrowego stylu życia i miłośnikiem historii.

PARTHENON Huxley (Gitara i wokal)

Gitara i wokal (dawniej części Elo 2)

Urodzony w Louisiana Parthenon Huxley dołączył ELO Część II w roku 1998. Huxley napisał swoją pierwszą piosenkę w wieku dziesięciu lat. Jako artysta solowy i lider zespołu zdobył trzy Nagrody Roku i #1 singiel Rolling Stone Magazine Exclusive. Huxley napisał również cztery Top 20 hitów z innymi artystami, m.in. Foreigner i E (Mark Everett). Ku jego zaskoczeniu, Huxley został nazwany Skałą Kostaryki, Kompozytorem Roku 2010 roku, wytrawny gitarzysta. Huxley był powołany, aby utworzyć dwie biblioteki gitary dla Sony „Hux”. Ma nadzieję,że pewnego dnia zostanie wykorzystany jego B.A z Dziennikarstwa i że napisze książkę o swoich doświadczeniach z Orkiestrą.

GORDON TOWNSEND

Bębny (dawniej ELO Część 2)

Pochodzący z Filadelfii, PA, Townsend zaczął bębnić profesjonalnie jako nastolatek. Przeniósł się do Los Angeles w1994 i utworzył P. Hux z Parthenonem Huxleyem. Po Huxleyu dołączył do ELO Part II, Townsend zastąpił członka i założyciela ELO – Bev Bevana (bębny). Orkiestra od 2001 niezłomnie z  BackBeatem tworzy skomplikowane aranżacje muzyczne. Wystąpienia Townsenda są dostosowane do potrzeb utworów ,unikając fleszy dostarcza solidnego rocka i finezji.

GLEN BURTNIK

Bas i wokal (dawniej Styx i ELO Część  2)

W bogatej karierze showbiznesu Glen Burtnik obejmującą Broadway, jako  Paul McCartney w Beatlemania, Billboard #2 przebój „Czasami Miłość to za mało”, dziesięć lat jako frontman dla legendy rocka Styks, a nawet kilka krótkich działań jako basista ELO Part II. Glen wydał również dwa solowe albumy dla A & M Records. Burtnik jest zakochany  w jego rodzinnym stanie New Jersey za jego najbardziej znany Xmas Xtravaganza, w którym  występują  dziesiątki znakomitych wykonawców. Jeśli Bruce Springsteen jest Szefem to Glen Burtnik z  pewnością jest asystentem Szefa.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------