UDOSTĘPNIJ
1 maja tysiące entuzjastów gitarowego grania przyjedzie do Wrocławia, aby wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata w Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Aby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa musi razem zagrać przynajmniej 7345 gitarzystów. Swoje uczestnictwo w tym gitarowym święcie potwierdzili m.in. Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce oraz Dżem.

Możemy  wspólnie  zadziwić  świat  i  pokazać,  że  muzyka  jest  uniwersalnym  językiem  –  budującym  autentyczne  poczucie jedności w Europie i na świecie” – tak twórca Thanks Jimi Festival – Leszek Cichoński zachęca do udziału w 14. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa, odbywającej się na wrocławskim rynku. Do udziału w imprezie w entuzjastycznych słowach zaprasza  także  największy  gitarowy  magazyn  Guitar  Player,  okrzykując  ją  światowym  fenomenem,  „zarażającym” uczestników i artystów niesamowitą atmosferą.

Wrocław i Gitarowy Rekord Guinnessa inspirują również inne miasta, aby wspólnie zagrać online!  W poprzednich latach łączono się z 12 ośrodkami w Europie oraz w Australii. W tym roku Europejska Stolica Kultury  połączy się między innymi z Hiszpanią, Niemcami, Rosją, Czechami, Litwą, Białorusią, Węgrami i Norwegią, zamieniając Wrocław w Gitarowe Serce Europy. To dobra okazja, by ustanowić jeszcze jeden nieformalny rekord – Gitarowy Rekord Świata Online!

W tym samym czasie grać będzie San Sebastian, które razem z Wrocławiem nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury  oraz  Drezno  –  miasto  partnerskie  Wrocławia,  gdzie  zostaną  wysłane  specjalne  delegacje  polskich  muzyków. Połączenie będzie  także  z  Oberhausen  (Niemcy),  Madrytem,  Budapesztem,  Kolbotn  (Norwegia),  Wilnem,  Pragą, Mińskiem, Moskwą i Kaługą w Rosji, z polskich miast dołączy m.in. Koszalin i Tarnów. Wspomagać będą festiwal również Bukareszt, szwajcarskie Liestal i Rennes we Francji, które nagrają i prześlą pozdrowienia prosto na wrocławski rynek. Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście. Tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata Online wrocławska impreza daje początek „nowej świeckiej tradycji” –  1st of  May – World Guitar Day.

Jeśli nie możecie być z nami 1 maja we Wrocławiu zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej na stronie www.heyjoe.pl Transmisja  rozpocznie  się  o  godz.10.00,  o  godz.14.00 zapraszamy  do  pierwszej  próby  wspólnego  grania  online,  a oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się o godz. 16.00.
Zagraj z nami!

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl,
www.facebook.com/GitarowyRekord

Poniżej zapowiedź video:


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------