Strona główna Imprezy Reportaże i relacje Szwajcaria awangardą płynąca – relacja

Szwajcaria awangardą płynąca – relacja

432
0
UDOSTĘPNIJ
Papiro (fot. Materiały prasowe)

Za nami długi weekend ze Szwajcarią na Avant Art Festival. Przez cztery festiwalowe dni można było oglądać dźwiękowe instalacje, performanse i koncerty bohemy artystycznej z Alp. Występy Minimetalu, Strotter Inst., Papiro, Reverse Engineering, Sudden Infant czy Oy pokazały, że mała i nieodkryta dotąd Szwajcaria to wielka przestrzeń dla sztuki awangardowej, a Avant Art to festiwal wyjątkowy.

Papiro (fot. Edgar De Poray)

Weekend z awangardą z Alp zainaugurowany został wernisażem instalacji Minimetalu pt. „Velvet Underground”, po której odbył się bardzo ciepło przyjęty koncert MIR z niezwykle utalentowanym liderem – Papiro oraz świetnie brzmiącą perkusją.

In Between (fot. Edgar De Poray)

Piątek (30.09) na Avant Art stanął pod znakiem międzynarodowej premiery IN BETWEEN Dance And Music destroyer – man born out of M.A.D.D w reżyserii Kostasa Georgakopulosa, z muzyką Bartka Kuźniaka. Tylko 99 osób mogło obejrzeć widowisko będące efektem kooperacji polsko-szwajcarskiej. Tego dnia odbyły się również świetne koncerty Papiro i Reverse Engineering, które hip-hopowo – elektronicznymi dźwiękami poderwało polską publiczność z krzeseł.

Minimetal - Never Hang Around (fot. Edgar De Poray)

Z kolei w sobotę i niedzielę (1 i 2 października) można było zobaczyć m.in. niezwykle ciekawą instalację Stotter Inst. w BWA Awangarda z udziałem adapterów, a także performatywne oblicze, znanego z poprzedniej edycji, Minimetalu. Za sprawą „Never Hang Around” sala Impartu grzmiała od punkowych i metalowych dźwięków, a charyzmatyczną wokalistkę każdy na długo zapamięta.

Reverse - Engeeniering (fot. Edgar De Poray)

Wielkim entuzjazmem przyjęty został występ Sudden Infant będący unikalną mieszanką fizycznej poezji dźwiękowej i epileptycznej erupcji hałasu. Prawdziwym odkryciem festiwalu okazała się Oy – czarnoskóra wokalistka z Ghany. Czerpiąc w równej mierze z jazzu, elektroniki i improwizacji, Oy zaserwowała publiczności pokaz śpiewu przeplecionego  dźwiękami wydawanymi przez dziecięce zabawki, skrawki hip-hopu i przeróżne formy scatu.

Avant Art Festival po raz kolejny udowodnił, że warto penetrować konkretne regiony w poszukiwaniu wysokiej jakości awangardy. Znana ze scyzoryków, zegarków i czekolady Szwajcaria okazała się krajem pełnym nietuzinkowych artystów i eklektycznej sztuki, która zachwyca.

Przed nami drugi weekend z awangardą, tym razem międzynarodowy. 7 i 8 października we Wrocławiu wystąpi m.in. gwiazda festiwalu – Kevin Martin z projektem THE BUG (Scena T-Mobile Music). Zobaczymy także 2g, Broken Heart Collector czy Pala Frenaka z performansem „MenNonNo”.

Informacje na stronie www.avantart.pl


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------