UDOSTĘPNIJ

17 czerwca w Chojnicach przy stadionie „Kolejarz 1926” odbędzie się druga edycja festiwalu InterTony. Tego dnia na jednej scenie spotkają się zespoły reprezentujące mocniejsze gatunki muzyczne, takie jak rock, hardcore i metal. Wydarzenie to jest efektem ponad 10-letniej współpracy w wymianie muzyków między miastami partnerskimi – Chojnice, Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia).

 

Bezpośrednią inspiracją dla organizatorów jest festiwal przeciwko rasizmowi i dyskryminacji Dettenrockt organizowany w Emsdetten, w którego przeprowadzeniu co roku pomagają wolontariusze z Chojnic.

W 2017 roku na scenie InterTonów zaprezentują się: MATERIA, SAUTRUS, CHELSEA SMILE, TROOPS OF DOOM, MORINGA, ROCKET SHOTS, LAYO, DANOS, MINNESOTA.

 

Główny organizator, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, już od 10 lat animuje współpracę muzyczną pomiędzy miastami partnerskimi. Fundacja organizuje i wspiera organizatorów koncertów muzyki niezależnej. Aktywuje i pomaga w rozwoju młodych lokalnych zespołów dając możliwość działania przy Samorządnym Centrum Młodzieżowym, wyposażonym między innymi w profesjonalną salę prób. Prowadzi też szkolenia oraz warsztaty artystyczne.

Partnerzy Fundacji to Chojnickie Centrum Kultury oraz organizacje pozarządowe z miast partnerskich: stowarzyszenie Rockinitiative Emsdetten i centrum młodzieżowe Cerberus z Hengelo. Wolontariusze z Emsdetten i Hengelo będą pomagać w pracach związanych z organizacją festiwalu, a ich pobyt będzie możliwy dzięki wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Miasta Chojnice.

 

Strona internetowa: www.fundacja.pomorskie.info


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGibson USA 2017 S series – Gibson Les Paul Custom Studio
Następny artykułMartin świętuje rocznicę 100 lat produkcji ukulele
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!