Strona główna Imprezy Kasia Kowalska i Kult uzupełniają line-up Naturalnie Mazury Festiwal

Kasia Kowalska i Kult uzupełniają line-up Naturalnie Mazury Festiwal

1102
0
UDOSTĘPNIJ
Warszawa 22.09.2010 Och-Teatr. Akustyczny koncert zespołu KULT zrealizowany przez telewizjê MTV jako MTV Unplugged. rn Rafa³ Nowakowski Warsaw 22.09.2010 Och-Teatr. MTV Unplugged. A polish rock band KULT plays an accoustic concert. Photo: Rafal Nowakowski

Fundacja Zatrzymać  Czas zaprasza na kolejną edycję rockowego festiwalu w Węgorzewie. Naturalnie Mazury Music & More, którego  tytularnym współorganizatorem  została Fundacja  Dla Transplantacji, zostanie przeprowadzony pod hasłem „Zostawiam Serce na Ziemi”.

Kolejnymi wykonawcami, obok już potwierdzonych  LUXTORPEDY  i T.LOVE , ORGANKA, FARBEN  LEHRE   którzy wystąpią  na Naturalnie Mazury   są KASIA KOWALSKA I KULT.

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje „Jak rzecz” czy „Oto ja”. Kolejne płyty to kolejne „platynowe” sukcesy: w 1995 ukazała się koncertowa płyta „Koncert inaczej”, w tym roku też podczas Sopot Festival zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór „A to co mam”; w 1996 roku wydała album „Czekając na…”; w 1997 wystąpiła w filmie „Nocne graffiti” u boku Marka Kondrata; rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu „Pełna obaw”. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy „5”, „Antidotum”, „Samotna w wielkim mieście”, „Antepenultimate”, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, zdobyły status platyny. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego „Moja Krew”. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards, i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu, i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję „Niezłomni”.

Kult – polski zespół muzyczny, grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, na bazie zespołu Novelty Poland. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Mimo 35 lat na scenie KULT w dalszym ciągu jest jednym z najważniejszych zespołów. W plebiscycie Antyradia kapela Kazika została zespołem rocku, a ich album „Wstyd” najlepszą płytą rocku. Gratulujemy i do zobaczenia w Węgorzewie!

Festiwal to przede wszystkim  konkurs dla młodych zespołów –  jeszcze tylko do 31 marca br. chętne zespoły mogą nadsyłać zgłoszenia  do konkursu na adres organizatora. Także w tym roku w ramach  Naturalnie Mazury Festiwal odbędzie się  konkurs Wojskowych Zespołów Rockowych.

Od dnia 6  marca 2017 r. rozpoczęła się sprzedaż karnetów i biletów  na Naturalnie Mazury.

Organizator wraz z Partnerami  w czasie festiwalu  zgodnie ze swoim przesłaniem ideowym „Zostawiam serce na Ziemi…. Zostawiam serce  na Mazurach” oprócz idei transplantologii, będzie promować wartości materialne, kulturalne, krajobrazowe oraz aktywność w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Już w najbliższym czasie kolejne informacje, kolejni wykonawcy.

Organizator:   Fundacja Zatrzymać Czas.

Partner:  Węgorzewskie Centrum Kultury i Fundacja dla Transplantacji.

Oficjalna strona festiwaluwww.NaturalnieMazury.com ,

Oficjalny profil na FB: https://www.facebook.com/naturalniemazury

Dofinansowanie: Gmina Węgorzewo i WFOŚiGW

Patroni medialni: Polskie radio Program 1, Telewizja Olsztyn, Teraz Rock,  Top Guitar, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Współczesna, Fabryka Zespołów, Band.pl


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------