UDOSTĘPNIJ

W niedzielę 26 lutego o godz. 17:00 w Sali Kameralnej na I p. Miejskiego Domu Kultury w Bochni odbędzie się koncert zespołu Sonic Wave, który powróci na scenę, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego rok temu gitarzysty, tekściarza i kompozytora Krzyśka „Najta” Fity.

 

Grupa Sonic Wave przy wsparciu kilkunastu przyjaciół i znajomych, którzy zaangażowali się w ten projekt, oraz do intensywnych prób pragnie zakończyć ostatni etap działalności pod dobrze znanym na lokalnej scenie szyldem i po prawie dwuletniej nieobecności na scenie przypomną piosenki Krzyśka. Tego wieczoru nie zabraknie nostalgicznych, melodyjnych, rockowych utworów w zupełnie nowych aranżacjach, jak i znanych coverów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zachowali w swojej pamięci naszego uzdolnionego przyjaciela i dobrego człowieka, który odszedł od nas zbyt wcześnie mając zaledwie 25 lat…

Wstęp oczywiście wolny

 

Krzysztof i Sonic Wave

Krzysztof „Najt” Fita 1991-2016 – lider zespołu, wokalista, gitarzysta, aranżer, kompozytor i autor tekstów, grał również na harmonijce. Miał szerokie horyzonty muzyczne – słuchał prawie wszystkiego, choć najbardziej zakochany był w rocku i jego wszelakich odmianach. Doświadczenia muzyczne zbierał także jako muzyk uliczny w Krakowie.

Był autorem kilkunastu muzycznych utworów, jak również jednej nie wydanej książki – w planach miał napisanie kolejnych. Czytał nałogowo książki zawsze i wszędzie. Jego największymi pasjami były muzyka i literatura.

Sonic Wave to bocheński zespół, który stawia na melodyjne rockowe brzmienie. Powstał pod koniec 2012 roku, najpierw jako zespół akustyczny, który później rozwinął się i grywał także koncerty w pełni elektryczne. Grupa ma kilkanaście całkowicie autorskich utworów. Jedna z nich („Rainy Night”) została wykorzystana w niezależnym długometrażowym filmie pt „Nawiedzona Szosa”.

W grudniu 2014 roku Grupa wydała swoją debiutancką EP „Retrospekcja” z utworami Magic feeling, Love will keep us alive, Twój czas i Rainy Wight.

Ostatnim zrealizowanym nagraniem był utwór „Siedem słów”.

Pod koniec sierpnia 2015 Sonic Wave roku oficjalnie przestał istnieć, ale dawał do zrozumienia, że któregoś dnia powrócą …


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSpot reklamujący koncert The Neal Morse Band
Następny artykułAgencja Moment zaprasza na gdański koncert Riverside
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!