UDOSTĘPNIJ

W dniach od 26 do 28 stycznia 2017 roku Przemysław Strączek wystąpi w swoim polsko-włoskim trio w trzech miastach we Włoszech w regionie Apulia.

Grupa w składzie: Przemysław Strączek – gitara, Francesco Angiuli – kontrabas i Enzo Lanzo – perkusja zaprezentuje się 26 stycznia w Bari w klubie jazzowym Dexter Beer & Jazz – organizatorem koncertu jest Musa Art Culture Managment, 27 stycznia w Osteria Jazz Club w Fragagnano/Taranto i 28 stycznia w mieście Foggia w klubie jazzowym Fuori Squadro. Wszystkie koncerty odbędą się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Rzymie.

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, członek stowarzyszenia Sląski Jazz Club z Gliwic, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych W Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA, Malezji, Tajlandii (Thailand International Jazz Conference) Szkocji (Bridge Music 2014) i Singapurze (Shaw Foundation Symphony Stage 2015). Od 2011 roku prowadzi formację Przemysław Strączek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Autor pięciu płyt ” Earthly Room” 2007,”Light & Shadow” – 2010 oraz „Evans” 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee – 2014, Three Continents – 2016. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

Francesco Angiuli  uznany kontrabasista we Włoszech, doskonały sideman, absolwent University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra kontrabasu i gitary basowej. Koncertuje w całej Europie, współpracował m.in.: z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu w Konserwatorium Muzycznym – Padova. Ma na swoim koncie wiele albumów nagranych dla utytułowanych artystów.
Enzo Lanzo – perkusista urodzony w Taranto. Swoją działalność sceniczną rozpoczął w latach osiemdziesiątych grając z lokalnymi muzykami. W latach dziewięćdziesiątych sformułował swój pierwszy zespół, w którym współpracował z ważnymi dla włoskiej sceny muzycznej artystami: Gianluigi Trovesi, Ernst Reijseger, Gianni Basso, Stefano Bollani, Dado Moroni, Ira Coleman, Enrico Rava, Rita Marcotulli, Danilo Rea, Enzo Pietropaoli, Gary Smulyan, Dave Murray. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Chinach, Australii, Indiach. Mam na swoim koncie wiele autorskich płyt, cieszących się dobrą opinią wśród krytyków muzycznych.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZobacz klip Art of Illusion „Devious Savior”
Następny artykułMetalmania 2017 – pełny skład festiwalu
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!