UDOSTĘPNIJ
Niecodzienny koncert naszego legendarnego wokalisty miał miejsce w Krakowie 26 września 2016. Na scenie Centrum Kongresowego ICE Marek Piekarczyk pojawił się w towarzystwie orkiestry Młoda Krakowska Filharmonia oraz kwartetu instrumentalistów (Piotr Wójcicki – gitara, Michał Wierba – klawisze, Sławomir Berny – perkusja, Józef Michalik – bas). Pretekstem do koncertu było 35-lecie obecności marka na scenach.
W repertuarze oprócz kompozycji znanych z repertuaru TSA znalazły się między innymi piosenki zespołu Klan, które Piekarczyk dedykował Markowi Ałaszewskiemu. Na scenie pojawili się goście specjalnie zaproszeni na tą okazję. Słynny basowy motyw do najbardziej znanej ballady z repertuaru TSA zagrał oczywiście Janusz Niekrasz, natomiast zaskoczeniem było zastąpienie partii gitary altówką – temat zagrał Tomasz Kukurba z zespołu Kroke, który towarzyszył później Markowi w innych kompozycjach instrumentalnie i wokalnie. W poszczególnych utworach dołączali do Marka Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Damian Ukeje i Mateusz Ziółko. Mocarnie w tym składzie zabrzmiał choćby „Marsz wilków” z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Na finał koncertu oczywiście wszyscy artyści pojawili się na scenie, a publiczność szczelnie wypełniająca dużą salę koncertową krakowskiego ICE zgotowała jubilatowi owacje na stojąco.
Organizatorem koncertu był Śródmiejski Ośrodek Kultury, imprezę zrealizowała Monika Lato.

Tekst i foto: Sobiesław Pawlikowski


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBehemoth i „Rzeczpospolita Niewierna”
Następny artykułRawa Blues 2016. Spodek niemal odleciał!
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!