UDOSTĘPNIJ

Wirtuoz gitary rockowej, inspiracja dla wielu miłośników gitarowej „shrederki” Paul Gilbert pojawił się w Polsce – pierwotnie planował zagrać dwa koncerty (na zaproszenie Knock Out Productions), i zgodnie z harmonogramem zagrał  w Gdańsku i Warszawie, ale na 8 dni przed jego krótką polską trasą okazało się, że ma „oczko w kalendarzu” 16 października 2016 – skorzystali z tego pomysłodawcy i organizatorzy gitarowego cyklu Bochnia Rocks.

Ten nadprogramowy, trzeci koncert wybitnego muzyka w naszym kraju był o tyle nietypowy i zaskakujący, że Paul dał wolne panom ze swojej stałej sekcji rytmicznej i dał się zaprosić do wspólnego występu z zespołem 1One – w którym na gitarze gra czołowy animator gitarowych imprez w Bochni, Piotr Lekki. Oprócz niego zespół tworzą obecnie Justyna Panfilewicz (śpiew), Artur Olkowicz (bas), Adrian Łukaszewski (bębny), Agnieszka Malicka (klawisze).

1One rozpoczęli koncert wykonując numery ze swych dwóch do tej pory wydanych płyt, a po kilku piosenkach dołączył do nich Gilbert, świetnie wpasowując się ze swymi smakowitymi zagrywkami w kompozycje kapeli. Zespół przygotował akompaniament do jednej kompozycji z repertuaru zaproszonego gościa, a koncert zakończyło brawurowe wykonanie mega-hitu „To be with you”, ze skarbnicy supergrupy Mr Big, w której Paul Gilbert odpowiadał za partie gitary.  Nie zabrakło oczywiście słynnej wiertareczki w rękach Paula – widowiskowy patent to nieodłączna część każdego koncertu mistrza.

Tydzień przed Paulem w Bochni koncertował inny wirtuoz Vinnie Moore, a organizatorzy cyklu Bochnia Rocks nie odpuszczają – w listopadzie ma odbyć się koncert Pata Traversa.

Foto i tekst: Sobiesław Pawlikowski

 

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

kwietniowe wydanie TopGuitar (TG 04/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------