UDOSTĘPNIJ

Richard Bona – wirtuoz gitary basowej ponownie zagościł w Polsce, tym razem w gdańskim klubie Stary Maneż. Tym razem był to program specjalnie sformatowany pod kątem rumby, salsy i samby, dzięki czemu basiści – fani Richarda, mogli w końcu swobodnie zabrać zwoje dziewczyny i żony, bo to był bardziej wieczór dla nich.

Już poprzednia płyta Bony „Bonafied”, była najmniej basowym albumem, ale za to najbardziej emocjanalnym i głębokim w jego dyskografii. Ostatnie wydawnictwo „Heritage” to równie „abstrahujący od basu” album, ale tym razem jest na nim masa zabawy i mówiąc wprost – to zaproszenie do tańca. Przy tej muzyce nie sposób spokojnie stać, czy tym bardziej siedzieć, dlatego cała sala Starego Maneża szybko została rozruszana i obdarzona przez zespół radosnymi wibracjami. Richard nie byłby sobą, gdyby nie wplatał do aranży pieśni co jakiś czas funkowo – jazzowych zagrywek, dlatego na prawdę wszyscy mieli wiele przyjemności tego wieczoru.

img_3216

Mandekan Cubano, to zespół złożony ze świetnych muzyków, mieszkających od lat w Nowym Jorku. Są to piekielnie uzdolnieni zawodnicy: pianista Osmany Paredes, perkusjonici Luisito oraz Robero Quintero, perkusista Ludwig Afonso, puzonista Rey Alejandro oraz trębacz Dennis Hernandez). Razem z Boną tworzą imponującą ponadnarodową machinę, która jak mało która potrafi zagrać porywająco folklor – bo tak trzeba nazwać tę muzykę. Jej podstawą był rytm, dlatego na scenie obok sekcji rytmicznej Bona – Afonso dawało z siebie wszystko dwóch perkusjonalistów. To była prawdziwa szkoła gry w stylu afro-latynoamerykańskim.

Koncert zorganizowała Agencja Moment.

Tekst i zdjęcia: Maciej Warda

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułThe 69 Eyes + Vlad in Tears w B90 (09.11.2016)
Następny artykułWarsztaty gitarowe w salonie Riff
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!