UDOSTĘPNIJ
W tym  roku mija 25 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop”, który stał się Biblią rockowej gitary dla tysięcy fanów tego pięknego instrumentu.

Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka i często to właśnie od niej zaczynała się ich życiowa przygoda z gitarą. Kariera wielu znanych już i cenionych gitarzystów takich jak: Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko, wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Meisinger, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko, zaczęła się właśnie od podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego.

Jubileuszowy koncert będzie jednocześnie niezwykłym wydarzeniem muzycznym. Thanks Jimi Symfonicznie odbędzie się 1  października w pięknej i genialnie brzmiącej sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Utwory Jimiego Hendrixa zabrzmią w nowych , niekiedy zaskakujących aranżacjach. Leszek Cichonski powiedział nam, że w tym programie orkiestra symfoniczna nie jest tylko tłem dla zespołu i solistów, ale pełni bardzo ważną, samodzielną rolę,  często gra główne motywy oraz rozbudowane intra bez zespołu . Dla wielu fanów Jimiego będzie to z pewnością ogromne zaskoczenie.

Najbardziej znane hity, jak „Foxy Lady”, „Voodoo Child”, czy „Hey Joe” można będzie usłyszeć w zupełnie nowym wymiarze i wzbogaconym brzmieniu orkiestry symfonicznej  NMF Filharmonii Wrocławskiej, którą poprowadzi dyrygent Jerzy Kosek. Wystąpią muzycy współpracujący z  Cichońskim od dawna: Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek – keyb., Wojciech Buliński – drums oraz soliści: Jorgos Skolias – vocal i oczywiście autor projektu Leszek Cichoński – guitar & vocal.  Gościem specjalnym, który uświetni ten koncert jest amerykański wokalista rockowy, członek legendarnej grupy Storyville,  współpracujący od lat z sekcją Stevie Ray Vaughana „Double Trouble” – artysta o niezwykłym głosie i uwielbianej przez słuchaczy osobowości scenicznej – MALFORD MILLIGAN.
Leszek Cichoński  zaprosił również dwóch niezwykłych gitarzystów, którzy jako mali chłopcy zarazili się od niego gitarową pasją: interesującego instrumentalistę –  Łukasza Krzywickiego i światowego formatu gitarzystę klasycznego – Krzysztofa Meisingera, który jest również znakomitym dyrygentem i w jednym z utworów to właśnie on poprowadzi orkiestrę symfoniczną.

Zapraszamy na ten koncert szczególnie gorąco fanów Hendrixa oraz wszystkich, których przygoda z gitarą zaczęła się właśnie od szkoły „Blues-Rock Guitar Workshop”, warsztatów lub programów telewizyjnych  Leszka Cichońskiego.
A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami  Cichońskiego – może je umieścić  na Facebooku na stronie grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”: https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/

organizator http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/5400
https://www.facebook.com/l.cichonski/
https://www.facebook.com/events/682720305209131/

FOXY LADY


Hey Joe


LITTLE WING


FIRE


PURPLE HAZE

IF 6 WAS 9

Thanks Jimi Symfonicznie – 1.10. 2016 ,  Wrocław,  Narodowe Forum Muzyki


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------