UDOSTĘPNIJ

Kip Winger, zdobywca kilku platynowych płyt, nominowany do nagrody Grammy, umieścił 6 singli na liście Top 40, jest najbardziej znany z sukcesów odniesionych z autorskim zespołem Winger, wcześniej dał się poznać jako basista w grupie Alice’a Coopera.

Jednakże szlak jego muzycznej wędrówki jest znacznie dłuższy i szerszy, a najlepiej obrazują go jego solowe albumy “This Conversation seems like a Dream”,” Songs from the Ocean Floor“, “From the Moon to the Sun”, a także najnowsze dzieło “Ghosts, for string orchestra, piano and harp”, które, z sukcesem, stało się kanwą dla baletu, którego choreografię opracował Christopher Wheeldon z San Francisco Ballet.

01

Winger wystąpił w bocheńskim Kinie Regis 21 września 2016, w ramach swojej akustycznej solowej trasy. Był to jego pierwszy i jedyny podczas obecnej trasy koncert w Polsce. Artysta wykonał akustyczne wersje największych przebojów zespołu Winger oraz swoich solowych utworów. Mocny, świetnie ustawiony głos Kipa, świetne brzmienie dwunastostrunowej gitary, na której sobie akompaniował w bardzo ciekawy sposób, ale przede wszystkim sceniczny luz i poczucie humoru spowodowało, że błyskawicznie nawiązał świetny kontakt z kameralną publicznością przeobrażając swój show w „koncert życzeń” – zaproponował słuchaczom, że postara się wykonać te utwory ze swojego repertuaru, o jakie zostanie poproszony. No i się udało, bo jak się okazało nie brakowało wśród publiczności osób, które dobrze znały dorobek kompozytorski Kipa. Pod koniec do Kipa dołączył na kilka piosenek perkusista Wojtek Feć, który towarzyszył gościowi na cajonie i tamburynie.

02

Wieczór otworzyło bocheńskie akustyczne duo PiS, czyli Robert Mastalerz (voc.) i Piotr Lekki (git.). Panowie w duecie wykonali kilka rasowych coverów.
Gitarowe koncerty z cyklu BOCHNIA ROCKS są organizowane przez Michała Kubickiego (Kubicki Entertainment), Piotra Lekkiego, Miejski Dom Kultury przy pomocy wielu firm wspierających tą inicjatywę. Dzięki entuzjazmowi tej grupy fanów dobrej muzyki już 8 października 2016 po raz kolejny w tym uroczym mieście zabrzmi rasowe rockowe łojenie – tym razem w sali miejscowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert Vinnie Moore’a (U.F.O.) z zespołem włoskich sidmenów.

Tekst i foto: S. Pawlikowski


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułQuincy Jones poleca Richarda Bonę
Następny artykułPremiera singla „Temporary State” zespołu Killing Silence
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!