UDOSTĘPNIJ

(Metal Mind Productions)

Od premiery debiutanckiej „Teorii splątania” minął niewiele ponad rok, a już ukazał się drugi album studyjny grupy Coria. Muzykę zespołu można w dużym uogólnieniu scharakteryzować jako przebojowy i melodyjny, ale jednocześnie mocny rock w stylu oscylującym od 30 Seconds To Mars przez Three Days Grace po Breaking Benjamin, przy czym nowemu materiałowi zawartemu na „Kwestii czasu” dużo bliżej do cięższych brzmień. Chwytliwy otwieracz „Drugie dno” i podniosła ballada „Z całych sił”, znane jako pierwsze dwa single promujące album, ustępują miejsca na płycie utworom bardziej ofensywnym i wybuchowym, takim jak „Bez powrotów”, „Another Human Breakin’” czy „Rock ‚n’ Roll Love”; w „Co dziś będzie?” oraz „Czas, ja i czas” bardzo wyraźnie czuć wpływ gitary siedmiostrunowej, a sama końcówka „Bez znaczenia” jest na wskroś metalowa. Utwór tytułowy to idealne wyważenie ciężaru i mocy sekcji instrumentalnej z liryczną warstwą wokalną, chociaż w zasadzie można by tak podsumować całą tę płytę.

Album „Kwestia czasu” to w stosunku do płyty poprzedniej krok do przodu pod względem kompozycyjnym – utwory są bardziej zróżnicowane zarówno wewnętrznie, jak i między sobą, dzięki czemu słucha się ich z zaciekawieniem i prawdziwą przyjemnością. Oprócz samej produkcji brawa należą się tutaj gitarzyście prowadzącemu Dominikowi Stypie, który jest autorem przeważającej większości materiału muzycznego zawartego na krążku (wspomagał go także drugi gitarzysta Przemysław Gierat). Nowością względem „Teorii splątania” jest też pojawienie się dwóch wspomnianych wyżej utworów w języku angielskim. Pozostałe osiem piosenek zaśpiewanych jest po polsku, a za wszystkie teksty odpowiada wokalista Tomasz Mrozek.

Naklejka na płycie reklamuje zespół Coria jako „jeden z najbardziej obiecujących zespołów polskiego rocka” i przyglądając się karierze grupy oraz słuchając jej dokonań trudno nie zgodzić się z tym hasłem. Kwintet z Jastrzębia-Zdroju od paru lat z coraz większymi sukcesami popularyzuje muzykę rockową na dużych i małych scenach całej Polski, stając się autentycznym głosem młodego pokolenia słuchaczy. Przy okazji pokazuje także, że przy odrobinie wytrwałości i wiary w swoje siły realizacja własnych planów, założeń i marzeń jest tylko kwestią czasu.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------