Strona główna Muzyka Recenzje Dave Burrluck „The PRS Electric Guitar Book”

Dave Burrluck „The PRS Electric Guitar Book”

1726
0
UDOSTĘPNIJ

(Backbeat Books/Hal Leonard)

Firma PRS pojawiła się na rynku gitarowym w najwłaściwszym momencie, wypełniając lukę pomiędzy dwoma odległymi światami, jakie reprezentowały wówczas marki Gibson i Fender. Od tamtego czasu Paul Reed Smith przeszedł długą drogę od początkującego majsterkowicza-entuzjasty do szefa jednej z największych i najważniejszych firm gitarowych na świecie.

Poprawione i zaktualizowane wydanie książki Dave’a Burrlucka opowiada całą historię PRS, poczynając od dzieciństwa i młodzieńczych lat Paula Smitha. Dowiadujemy się z niej, jak powstawały jego pierwsze, własnoręcznie wykonywane gitary, którymi próbował – jak się okazało, z powodzeniem – zainteresować znanych muzyków odwiedzających jego rodzinne miasto. Dalej w pełnej wspomnień i cytatów opowieści (tekst w języku angielskim) jesteśmy świadkami stopniowego rozwoju przedsiębiorstwa o nazwie Paul Reed Smith Guitars wraz ze wszystkimi rynkowymi perypetiami, ale przede wszystkim z wprowadzaniem nowych modeli instrumentów: od gitar robionych na zamówienie dla Carlosa Santany, przez seryjne Custom 22, Custom 24, McCarty, CE i Singlecut, dalekowschodnią linię SE, aż po najnowszą linię S2 i modele z roku 2014. Książka jest bardzo bogato ilustrowana zdjęciami instrumentów, dzięki czemu możemy nie tylko na bieżąco śledzić ewolucję modeli produkcyjnych, ale też zobaczyć rzadkie i atrakcyjne okazy gitar customowych i ściśle limitowanych.

Dodatkową wartość dla osób szczególnie zainteresowanych marką PRS stanowi umieszczony na końcu książki wykaz wszystkich modeli, numerów seryjnych i specyfikacji gitar, jakie pojawiły się w katalogu firmy, wraz z opisem szczegółów konstrukcyjnych i zmian wprowadzanych na przestrzeni lat. Wydawnictwo to jest kompletnym kompendium wiedzy na temat jednego z najpotężniejszych graczy rynku gitarowego ostatnich trzydziestu lat, a przez to pozycją obowiązkową w biblioteczce każdego prawdziwego fana gitary elektrycznej.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------