Strona główna Muzyka Tony Bacon „The Gretsch Electric Guitar Book”

Tony Bacon „The Gretsch Electric Guitar Book”

457
0
UDOSTĘPNIJ

(Backbeat Books / Hal Leonard)

Czy wiedzieliście, że firma Gretsch, mimo iż zarejestrowana i funkcjonująca w Ameryce, ma niemieckie korzenie, a jej historia sięga końcówki XIX wieku? Tej i wielu innych ciekawostek na temat jednego z najstarszych producentów instrumentów muzycznych na świecie można dowiedzieć się z najnowszej książki Tony’ego Bacona.

Po wydawnictwach poświęconych gitarom Gibson czy PRS, nakładem Backbeat Books ukazała się książka dokumentująca gitarową część asortymentu marki Gretsch. Znajdziemy w niej szczegółowe opracowanie ostatnich sześćdziesięciu lat działalności firmy, począwszy od prototypów słynnych modeli White Falcon i 6120 aż po współczesne wersje tych i innych gitar powstające w latach 2000. Oczywiście nie mamy tu do czynienia z suchym przedstawieniem faktów, a pasjonującą opowieścią (w języku angielskim), ubarwioną licznymi cytatami i anegdotami. Przede wszystkim jednak jest to bogato ilustrowany album z doskonałymi zdjęciami gitar Gretsch, muzyków ich używających, a także grafik reklamowych z różnych lat – prawdziwa uczta dla oka każdego miłośnika sześciu strun i muzyki rozrywkowej osadzonej wokół elektrycznych gitar hollow body, od jazzu po rock and rolla. Dla wnikliwych badaczy i największych znawców tematu skarbnicą wiedzy będzie lista wszystkich modeli, opisy zmian specyfikacji na przestrzeni lat oraz objaśnienie numerów seryjnych gitar Gretsch umieszczone na końcu książki.

Historię zawsze warto poznawać, zwłaszcza jeśli jest to historia jednego z najbardziej zasłużonych producentów gitar elektrycznych, których brzmienie od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku pojawia się nieustannie w nagraniach muzyki popularnej. Dzięki temu, że została ona tutaj przedstawiona w tak atrakcyjny i przystępny sposób, dogłębne poznawanie instrumentów, na których grają lub grali Chet Atkins, George Harrison, Bo Diddley, Brian Setezer czy Malcolm Young z AC/DC to czysta przyjemność.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------