Strona główna Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

nauka gry na gitarze     Dla wielu młodych ludzi nauka gry na gitarze elektrycznej jest ogromnym marzeniem i wyzwaniem. Często swoją przygodę z muzyką zaczynają nawet osoby, które nie mają najmniejszego pojęcia o muzyce!

     Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby nauka gry na gitarze była ogromną przyjemnością i dawała wymierne korzyści.

https://muzyczny.pl/118903g_Gitary-Gitary-elektryczne.html

     Oczywiście, najważniejsze jest to, aby wiedzieć od czego zacząć. Dla niektórych doskonałym początkiem będzie nauczenie się nut, inni natomiast najlepiej sprawdzą się w odwzorowywaniu znanych melodii nie znając nawet zapisu nutowego.

     Na pewno dużo dają informacje, które znajdziemy w sieci. Na specjalnie przeznaczonych dla młodych muzyków stronach można znaleźć wiele ciekawych informacji: tabulatury, rady doświadczonych muzyków czy kilka sprytnych muzycznych tricków.

     Dzięki temu wielu pasjonatów gitary elektrycznej szybko zauważy, że nauka gry na niej nie jest wcale taka trudna, jak może się wydawać, a na pewno daje ogromną satysfakcję nie mówiąc już o szacunku w oczach przyjaciół i zachwycie w oczach koleżanek.

     Poniżej, wybraliśmy dla Was zestaw podstron z zasobów TopGuitar, które ułatwią Wam poruszanie się w tym temacie. Udanej nauki i udanej zabawy!

Łatwo, szybko i skutecznie? Gitarowe warsztaty wideo

Tabela chwytów gitarowych

Warsztaty wideo: „Suck My Kiss” RHCP

Nauka gry na gitarze – od czego zacząć?

     Wielu początkujących gitarzystów zastanawia się w ogóle od czego rozpocząć naukę gry na gitarze elektrycznej. Podstawową rzeczą jest z pewnością samo trzymanie gitary. Pamiętaj, że komfort to podstawa jeśli chodzi o dalszą naukę.

     Ułożenie palców na gitarze to również bardzo ważna rzecz, aby móc swobodnie manewrować między strunami. Jeśli wypracujesz u siebie odpowiedni nawyk trzymania gitary i ułożenia palców na niej od samego początku będziesz mógł w następnych etapach nauki skupić się jedynie nad wydobywaniem dźwięku.

     Nie zapomnij także o rozwijaniu swojego słuchu muzycznego. Bez tego nie będzie mógł podjąć dalszej nauki gry na gitarze, a podstawą jest prawidłowe nastrojenie gitary. Poniżej znajdziesz stronę na TopGuitar z tunerem do strojenia instrumentu:

Tuner Do Strojenia Gitary

     Wybierz swój styl muzyczny w jakim chcesz grać, bo nie każdy styl może być dla Ciebie odpowiedni. Więc próbuj, trenuj i ćwicz, aż trafisz na ten jedyny.

     Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom nauka gry na gitarze elektrycznej stanie się dla Ciebie dużo prostsza niż była na początku założenia Twojej nauki.

     Pamiętaj także, że tylko uczciwy trening czyni mistrza.

     Aha, i nie zapomnij o równym graniu! Poniżej znajdziesz stronę z metronomem, dzięki któremu będziesz mógł utrzymać równe tempo:

Metronom