UDOSTĘPNIJ

15 września w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbyła się koncertowa gala zorganizowana przez firmę Mystic Production. Jedna z największych niezależnych oficyn wydawniczych w Polsce w ten sposób postanowiła uczcić 20 lat swojego istnienia na muzycznym rynku.

Na początku swojej działalności wydawnictwo naturalnie ciążyło do promowania głównie ostrzejszych, metalowych brzmień. Dowodem na taki rodowód Mystic była kaseta zespołu Emperor, kilkakrotnie prezentowana na scenie przez prowadzącego koncert Piotra Metza z radiowej Trójki. Z biegiem czasu i wraz z rozwojem firmy (która cały czas swą siedzibę ma w małej miejscowości Skała między Krakowem a Olkuszem) katalog artystów powiększał się i naturalnie rozszerzał pod wzgledem stylistycznym.

Do uświetnienia urodzinowego koncertu Mystic zaprosił trzech panów – Piotra Bukartyka z zespołem, Artura Andrusa z zespołem i Grzegorza Turnaua. Podczas recitali dwóch pierwszych artystów wystąpili zaproszeni goście – Czesław Mozil i Organek, gościem Grzegorza Turnaua miała byc Gaba Kulka, która niestety nie dotarła z przyczyn zdrowotnych. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na to, co się działo na scenie, a niektórzy melomani, którzy wydawnictwa Mystic znają i cenią od początku, mogli tylko narzekać, że na scenie brakowało czegoś mocniejszego niż… układy choreograficzne Artura Andrusa. No ale Piotr Metz zażartował w którymś momencie, że legendarny Emperor miał się reaktywować na ten jedyny koncert, ale zmienili decyzję, gdy się dowiedzieli, że właśnie Andrus mógłby być gościem na scenie podczas ich koncertu…
Pozostaje dołączyć się do życzeń „urodzinowych” i właścicielom i pracownikom Mystic Production życzyć samych platynowych płyt i kompletnie wyprzedanych nakładów, a przede wszystkim wielu elektryzujących i zaskakujących nowych wykonawców na liście współpracujących artystów. W oczekiwaniu na koncert uświetniający ćwierćwiecze działalności firmy prezentujemy galerię uwieczniającą to, co na scenie krakowskiego ICE wydarzyło się podczas jubileuszu.
Tekst: Sobiesław Pawlikowski

Foto: Ada Kopeć-Pawlikowska


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFocusrite Scarlett Solo 2nd Gen – test interfejsu audio w TopGuitar
Następny artykułGorący i ekskluzywny kalendarz TopGuitar 2017
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!