UDOSTĘPNIJ

Do jesieni jeszcze daleko, że ho ho, ale już dzisiaj chcemy zainteresować Was wyjątkowym koncertem jako odbędzie się 3 listopada 2017 roku o godz. 20:00 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Good Taste Production oraz Jazztopad Festival zaprasza na koncert An Evening with Pat Metheny, podczas którego Pat Metheny zaprezentuje utwory z całego swojego muzycznego dorobku. Już 3 listopada 2017 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach Jazztopad Festival Before Party 2017!

Nadchodząca trasa koncertowa jest dla gitarzysty kontynuacją artystycznych poszukiwań. Sam przyznaje: „W ciągu ostatnich kilku lat pracowałem według określonego scenariusza: napisać muzykę, nagrać płytę, zagrać trasę koncertową. Chciałem tym razem nieco go zmienić. Mam dużo muzyki z ubiegłych lat, którą rzadko grywałem, dlatego pomyślałem, że to będzie bardzo zabawne i interesujące, aby zebrać grupę muzyków, którzy mogliby zagrać wszystko to, co zrobiłem wcześniej, i być może rozwinąć to w jeszcze innym kierunku”.

 

Na scenie artyście towarzyszyć będzie jego długoletni współpracownik, perkusista Antonio Sánchez. Antonio jest zawsze niesamowity. Jest jednym z najlepszych perkusistów wszechczasów i to, że byliśmy w stanie tyle lat razem pracować, jest czymś naprawdę wyjątkowym dla nas obu. Jestem bardzo dumny ze wszystkich jego ostatnich sukcesów związanych z filmem Birdman. Muzyka Antonia do oskarowego filmu Alejandra G. Iñáritu była nominowana do Złotego Globu i Grammy 2016, a także dziesiątek innych nagród na całym świecie” – mówi Pat Metheny.

Basistka Linda May Han Oh była wyjątkowo aktywna na nowojorskiej scenie w ciągu ostatnich kilku lat. Występowała z wieloma najważniejszymi muzykami w środowisku. Pat Metheny opisuje pracę z nią w ten sposób: Uwielbiam śledzić nowych muzyków w mieście i wychodzę często, aby sprawdzić, co robią. Gdy po raz pierwszy usłyszałem Lindę, natychmiast znalazła się na szczycie mojej listy kandydatów. Ma wszystko to, czego szukam w artystach: świetne poczucie rytmu i ogromną wyobraźnię. Ale najważniejszą rzeczą, której zawsze szukam u każdego muzyka, jest zdolność komunikacji – nie tylko z innymi muzykami, lecz także z publicznością. Linda to ma. Kiedy się spotkaliśmy, wspólne granie przychodziło nam z łatwością. Powiedziała mi jak duży wpływ na nią jako młodego muzyka miała moja płyta Question and Answer i kilka innych, co jest niezwykle satysfakcjonujące dla mnie. Jestem bardzo podekscytowany za każdym razem, kiedy mam okazję grać z Lindą”.

Dopełnieniem zespołu jest brytyjski pianista Gwilym Simcock, jeden z najlepiej zapowiadających się pianistów z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy usłyszałem o Gwilymie kilka lat temu podczas wycieczki do Londynu, gdy dał mi on swoją debiutancką płytę, jednocześnie wspominając, że zainteresował się tą muzyką po wysłuchaniu jednej z moich pierwszych płyt. Była to jedna z bardziej pochlebnych rzeczy, jaką muzyk może usłyszeć. Kiedy wysłuchałem jego płyty, natychmiast stałem się jego fanem. Gwilym jest jednym z najlepszych pianistów, jakich znam. W 2014 roku zostałem w Londynie po koncercie, tak abyśmy mogli wspólnie pograć. Planowane kilka godzin zamieniło się w całe popołudnie grania. To, co udało nam się osiągnąć w tym czasie, było absolutnie niesamowite. Tego rodzaju komunikacji i łatwości gry z innym muzykiem doświadczyłem tylko kilka razy w życiu. Jestem podekscytowany możliwością współpracy z nim. Wydaje się, że mamy ogromny potencjał, by rozwinąć naprawdę unikatowy sposób wspólnego grania” – mówi Pat Metheny.

 

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTest: Guild D-20 z wyróżnieniem „Sprzęt na Topie”
Następny artykułLine 6 Variax Shuriken
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!