UDOSTĘPNIJ

Minęło zaledwie kilka dni od bardzo udanej premiery płyty Püdelsów pt. ,,Über Alles”. Tego typu wydarzeniom towarzyszy zawsze wiele emocji. Szczególnie, gdy przybierają one formę koncertów. Nie inaczej było i tym razem, co krótko zrelacjonował wokalista zespołu, Piotr „Foreman” Foryś: „Rozpoczął się taniec radości, miłości i luzu. Obok materiału z najnowszej płyty wykonaliśmy również nasze największe evergreeny, a wśród nich: „Emeryten party”, „Samba mamba”, ”Szpaner”, Kocham się”… i „Dawną dziewczynę” również. Mogę powiedzieć, że rozpaliły one do czerwoności żywo reagującą publiczność. Do końca świetnie się bawiliśmy. Myślę, że publika również”. Przed nami premiera kolejnej płyty sygnowanej przez HRPP Records. Tym razem będzie to wydarzenie dotyczące zespołu Manchester i jego nowego albumu noszącego tytuł „Niezatapialny”. Sławek Załeński, gitarzysta i założyciel grupy, tak je zapowiada: „Po długiej przerwie wydawniczej przymierzamy się do naszej trzeciej płyty. Materiał na ten krążek gotowy jest już od jakiegoś czasu, ale dopiero współpraca z HRPP Records przyniosła nam zadowalające efekty. Premierę płyty zaplanowaliśmy w Hard Rock Pubie Pamela na 18 marca 2017 roku, czyli w kolejną rocznicę powstania Manchesteru. Nowy album promowaliśmy już kilkoma singlami, m.in. piosenkami „Za mało” i „Zapominanie”. Do tego ostatniego kawałka nakręciliśmy również teledysk. Utwory na ten album tworzyliśmy przez kilka lat. W tym czasie zespół ewoluował, więc krążek będzie bardzo zróżnicowany. Możecie spodziewać się Państwo powrotu do zespołowych korzeni, czyli do typowego brit rocka, ale nie zabraknie również brzmień synthpopowych”.

Kontynuując opowieść o albumie noszącym tytuł „Niezatapialny”, muzyk zdradził kulisy jego powstania: „Materiał został nagrany w Toruniu w prywatnym studiu zespołu. Wspomniane single „Za mało” oraz „Zapominanie” wyprodukował Szymon Sieńko. Muzyka w całości jest mojego autorstwa. Wraz z wokalistą, Maciejem Tacherem, odpowiadamy za stronę tekstową. Wiele utworów, z tych które ukażą się na płycie, zostało skomponowanych i napisanych już kilka lat temu. W związku z tym postanowiliśmy dopisać jeszcze jedną, świeżuteńką piosenkę, tak aby ten krążek odzwierciedlał wszystkie emocje, które nagromadziły się w nas przez ostatnie lata i trwają do dziś”. Do tej ciekawej opowieści warto dodać, że w wieczór premiery gośćmi Manchesteru będą: Gabriel Fleszar oraz Bartek „Bratek” Wójcik (gitarzysta zespołu Revolucja). Przypuszczam, że ich obecność zaowocuje kilkoma niepowtarzalnymi sytuacjami scenicznymi, dzięki czemu koncert ten ma szansę trwale zapisać się w historii polskiego rocka.

Wróćmy jeszcze na chwilę do występu Püdelsów, będącego premierą ich albumu ,,Über Alles”. Lider zespołu, Andrzej Bieniasz, podkreśla często, że jego muzyczne credo brzmi: „Püdelsi ponad wszystko”. W 100 procentach potwierdził to występ, jaki zespół przygotował dla toruńskiej publiczności zgromadzonej w walentynkowy wieczór w Hard Rock Pubie Pamela. Świętująca niedawno swoje trzydziestolecie grupa, zapraszając do wspólnego występu syna Garry’ego Moore’a – Jacka, nadała premierze swojego albumu wyjątkowy charakter. Kontynuując swoją opowieść, tak to opisał wokalista Püdelsów – Piotr „Foreman” Foryś : „Dość znaczącym momentem koncertu była chwila, w której Jack Moore pojawił się z nami na scenie. Wykonał długie solo w „Jestem sam” wraz z Andrzejem „Püdlem” Bieniaszem, grającym na drugiej gitarze. Wspólnie zahipnotyzowali publiczność”. O tym jak to wybrzmiało, będziecie się Państwo mogli przekonać w czasie retransmisji tego koncertu, którą przeprowadzi Radio PiK. Szczegóły niebawem.

Darek Kowalski

Fot. Agata Jankowska


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------