UDOSTĘPNIJ

W styczniu tego roku Yamaha zaprezentowała nowy model z serii Silent Guitar: Yamaha SLG200NW Silent Guitar. Ten rewolucyjny sposób budowy gitar przyjął się na gitarowym rynku na dobre, zdobywając uznanie szerokiego grona gitarzystów, jednak Yamaha nie spoczęła na laurach i konsekwentnie rozwija swoje produkty z tej serii.

Yamaha SLG200NW Silent Guitar to następczyni modelu SLG130NW, który odniósł wielki sukces wchodząc na rynek w 2010 roku. Nowy model został ulepszony pod wieloma względami i stał się jeszcze bardziej eleganckim w kwestii samego designu.

Yamaha SLG200NW Silent Guitar to instrument o klasycznej budowie gryfu, autentycznie odzwierciedlającej szeroki profil, znany nam ze zwykłych gitar klasycznych.

 

Yamaha SLG200NW Silent GuitarYamaha SLG200NW Silent Guitar

 

Z racji braku korpusu, gitara gra nawet 90% ciszej, niż konwencjonalna gitara klasyczna, co staje się ogromną zaletą, w przypadku, gdy nie chcemy przeszkadzać innym, ćwicząc w pobliżu na instrumencie. Możemy wówczas skorzystać ze słuchawek i sygnału pochodzącego z wbudowanego przedwzmacniacza, lub po prostu grać na nienagłośnionej w żaden sposób gitarze.

Za symulację i odtwarzanie rezonansu prawdziwego instrumentu odpowiedzialny jest nowy system SRT Powered, który Yamaha wypracowała we współpracy z artystami, nagrywając w studio swoje najlepsze gitary i wykorzystując to do stworzenia kompletnego systemu symulacji brzmień.

Dzięki temu, grając na tak nowatorskiej konstrukcji, mamy mimo wszystko szansę na uzyskanie autentycznego brzmienia, rezonansu i sustainu klasycznego instrumentu.
Oprócz tego, dźwięk pochodzący z SRT, może być dowolnie miksowany z sygnałem z przetwornika piezo, otwierając tym samym jeszcze szerszą gamę dostępnych brzmień.

Kolejną niezwykle użyteczną cechą jest odłączana górna część „korpusu”. Instrument wówczas zajmuje dużo mniej miejsca i zmieści się bez problemu np. w samolotowym schowku na bagaż podręczny.

Gitara Yamaha SLG200NW Silent Guitar ma również wbudowany tuner chromatyczny, oraz wejście aux, umożliwiające podpięcie zewnętrznego źródła dźwięku.

Więcej informacji: http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/guitars-basses/silentguitars/slg200nw_nt/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------