Strona główna Newsy Fender sprzedaje markę Guild

Fender sprzedaje markę Guild

851
0
UDOSTĘPNIJ

Fender sprzedaje markę Guild firmie Cordoba Music Group, producentowi gitar akustycznych, ukulele i akcesoriów.

Guild to legendarna amerykańska marka gitar akustycznych i elektrycznych, założona w Nowym Jorku w 1953 roku. Od roku 1995 była ona własnością Fender Musical Instruments Corporation, by w roku 2014 przejść na własność innej korporacji – Cordoba Music Group.

„Ważnym było dla nas znalezienie odpowiedniego zarządcy, który będzie kontynuował dziedzictwo Guild. Doskonałym kandydatem okazała się być firma Cordoba Music Group, przykładająca wielką uwagę do jakości i dysponująca imponującymi możliwościami produkcyjnymi w USA.” powiedział tymczasowy prezes Fender Musical Instruments Corporation, Scott Gilbertson.

„Guild to ikoniczna amerykańska marka z bogatym dorobkiem i jesteśmy naprawdę podekscytowani i zaszczyceni mogąc uczestniczyć w jej rozwoju. To wspaniałe wzmocnienie naszej dotychczasowej pozycji na rynku gitar akustycznych, oferujące możliwości wzrostu w nowych kategoriach. Będziemy kontynuować produkcję instrumentów o wyjątkowej jakości w USA i starać się o zapewnienie nowego domu jednej z wielkich marek amerykańskiego przemysłu.” komentował prezes Cordoba Music Group, Jonathan Thomas. Instrumenty Guild będą produkowane przez firmę Cordoba w Oxnard, w stanie Kalifornia.

źródło: vintageguitar.com


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------