UDOSTĘPNIJ

S series to najnowsza kolekcja instrumentów rodem z Nashville w USA. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z występujących tam modeli, a mianowicie – Gibson Les Paul Custom Studio. Nie jest to żaden custom shop, a budżetowy Gibson na każdą kieszeń.

Konstrukcja gitary to klasyczny profilowany, wypukły les paul z wklejanym oczywiście gryfem o profilu slim taper. Instrument wykonany jest z jesionu bagiennego w nieco surowym wykończeniu nitro satin. Znajdziemy tu klonowy gryf, a na nim jednoczęściową podstrunnicę z palisandru z menzurą 24,75 cala.

Gibson zastosował dwa nowoczesne i agresywne przetworniki typy humbucker na Alnico 5: DS-A5 Rhythm oraz DS-A5+ Lead. Dodatkowym atutem gitary jest specjalne wcięcie w miejscu łączenia gryfu z korpusem – scarfed heel. Na wyposażeniu gitary znajdują się klucze typu mini-button. Do regulacji służy jeden potencjometr głośności oraz tonu wraz z trójpozycyjnym przełącznikiem. Jest to jedyny model serii S wyposażony w klasyczny mostek ABR style wraz ze strunociągiem. W zestawie wraz z gitarą będzie dostępny specjalny pokrowiec S series gigbag. Gitara jest dostępna w kilku ciekawych opcjach kolorystycznych. O gitary należy pytać w autoryzowanych salonach sprzedaży Gibson USA.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------