Strona główna Newsy Jazda próbna z Erickiem Johnsonem

Jazda próbna z Erickiem Johnsonem

964
0
UDOSTĘPNIJ
Eric Johnson
Fot. www.ericjohnson.com

Ostatni album Erica Johnsona zatytułowany „Up Close” został uznany za najbardziej odkrywczy w dotychczasowym dorobku gitarzysty. Eric uważany jest za perfekcjonistę zarówno jeśli idzie o muzykę, jak i o brzmienie swojego instrumentu.

Eric Johnson
Fot. Ericjohnson.com

Od czasu wydanej w 1990 roku płyty „Ah Via Musicom” tysiące gitarzystów – również ci najwięksi – przyznają otwarcie, że Eric Johnson był i jest dla nich jedną z ważniejszych inspiracji. Ogromna muzykalność, charakterystyczne frazowanie i niepowtarzalny ton gitary Erica sprawiają, że trudno oprzeć się jego wpływowi.

Wraz z Grzegorzem Ufnalem odkrywamy szczegóły jego sprzętowego i instrumentalnego zaplecza. Trzeba jednak wiedzieć, że choć zestaw odpowiedzialny za brzmienie Erica Johnsona wydaje się niezbyt skomplikowany, osiągnięcie jego brzmienia nie będzie łatwe. Nie chodzi tu o bardzo ważną kwestię artykulacji, lecz fakt, że Eric słynie z niemal naukowo-technologicznego podejścia do sprzętu. Pomagają mu w tym także badania amerykańskiej agencji kosmicznej NASA!

Poznajcie zdumiewające szczegóły jego podejścia do sprzętu! Artykuł „Jazda próbna z Erickiem Johnsonem” znajdziecie w kwietniowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 4/2011).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------