Strona główna Artyści Jimi Hendrix, Miles Davis i Paul McCartney mogli grać razem?

Jimi Hendrix, Miles Davis i Paul McCartney mogli grać razem?

262
0
UDOSTĘPNIJ
Paul McCartney

     Nie jest tajemnicą, że Jimi Hendrix i Miles Davies czasem grywali razem, a nawet planowali nagrać wspólną płytę, co nie doszło do skutku najpierw z powodów organizacyjno-finansowych, a ostatecznie plan przekreśliła śmierć gitarzysty. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wspomniani dwaj muzycy mieli plan stworzyć grupę, której basistą miał być Paul McCartney.

    Dowodem o tym świadczącym jest telegram wysłany do McCartneya 21 października 1969 r., w którym można przeczytać: „W ten weekend nagrywamy płytę w Nowym Jorku [sic!] Może pograłbyś [z nami] na basie, stop, dzwoń do Alana Douglasa: 212-5812212. Peace, Jimi Hendrix, Miles Davies, Tony Williams.” Wymieniony w tekście Tony Williams miał zostać perkusistą nowej grupy.

     Nie jest jasne, czy McCartney miał świadomość istnienia tego telegramu. W dwa dni po tym, jak korespondencja przyszła do Apple, współpracownik Paula napisał, że ten jest obecnie na wakacjach i nie wróci przez najbliższe dwa tygodnie.

     Właścicielem telegramu jest sieć Hard Rock Cafe, która kupiła go na aukcji w 1995 r. Telegram można obecnie oglądać w praskiej Hard Rock Cafe.

Paul McCartney
Paul McCartney

źródło: rollingstone.com


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------