UDOSTĘPNIJ

Firma której współwłaścicielem jest Kirk Hammett zaprezentowała kolejny z efektów typu overdrive: KHDK Abyss. Tym razem jest to jednak model przeznaczony dla gitarzystów basowych.

KHDK Abyss
KHDK Abyss

Abyss, bo tak nazywa się nowy model w linii butikowych efektów gitarowych od KHDK Electronics, to overdrive do gitary basowej, mający dawać pełną kontrolę nad brzmieniem i szerokie możliwości jego urozmaicania. Kirk Hammett zaznacza, że efekt powstał po długich konsultacjach z najlepszymi basistami na świecie, w odpowiedzi na ich potrzeby i odwieczne poszukiwania idealnego brzmienia.

Sam overdrive jest bardzo uniwersalny. Możemy wykorzystać go jako ciepło i czysto brzmiący boost, czy delikatnie przełamany crunch. Dla fanów jeszcze mocniej podrasowanego brzmienia przeznaczony jest natomiast tryb „hi”, idealny do gry solowej, czy też mocniejszych partii rytmicznych.

Wspomnianą wcześniej pełną kontrolę nad brzmieniem umożliwia m.in. unikalna technologia bi-amp, w której wykonany został ten efekt. Wykorzystuje ona dwa zupełnie oddzielne obwody, zapewniając możliwośc ustawienia idealnych proporcji pomiędzy sygnałem czystym i przesterowanym. Pierwszy z obwodów ma zapewniać zachowanie pełni dynamiki, natomiast drugi dodawać overdrive i tzw. „punch”. Zsumowany sygnał daje nam więc finalnie niezwykle bogate i pełne brzmienie bassu.

Namiastkę brzmienia KHDK Abyss można usłyszeć w krótkim video z udziałem Alessandro Venturella (Spilknot), w załączonym linku.

KHDK Electronics to firma, w której będący główną twarzą marki Kirk Hammett połączył swoje siły z mającym wieloletnie doświadczenie w świecie gitarowej elektroniki Davidem Karonem. Głównym motto firmy jest tworzenie efektów od „sprzętowych maniaków, dla sprzętowych maniaków”. Cała produkcja skupiona jest w małej rodzinnej fabryce w Kentucky, a kieruje nią i nadzoruje główny inżynier – Antonin Salva.

Jak do tej pory w ofercie KHDK Electronics jest 6 efektów gitarowych. Aż trzy spośród nich to efekty typu overdrive (No.1; Ghould Screamer, Abyss), a ponadto fuzz (The Scuzz Box), distortion (Dark Blood) oraz clean booster (No.2).

Więcej informacji na stronie producenta.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------