UDOSTĘPNIJ

Firma Micheal Kelly Guitar Co. wysłuchując próśb i reagując na deklarowane zapotrzebowanie wśród gitarzystów zdecydowała się na zaprojektowanie i wykonanie instrumentów, ważących ok. 30% mniej niż standardowe modele gitar elektrycznych.

Zespół ekspertów Micheal Kelly pracował z pełnym zaangażowaniem nad znalezieniem rozwiązania zapewniającego obniżenie wagi instrumentów przy równoczesnym zachowaniu pełni ich brzmienia już od jakiegoś czasu.

Po długich poszukiwaniach i testach, zdecydowano się na wykonanie body z odpowiednio odciążonego mahoniu, uznając to drewno za najlepiej znoszące kompromis stosunku waga-brzmienie. Równocześnie wyszczuplono nieco korpus, zyskując tym samym 2 w 1 – większy komfort i niższą wagę. Zastąpiono także stalowe elementy osprzętu, wykonanymi z aluminium odpowiednikami, co wbrew pozorom ma się przełożyć na jeszcze lepsze brzmienie i ogólną ergonomię.

W sumie dwa lata poświęcono na najróżniejsze, szczegółowe badania, poprawki i rozwój idei, aby ta następnie przerodziła się w oficjalny projekt serii gitar Micheal Kelly Enlightened.

W celu podkreślenia oddolnego pochodzenia projektu, firma zdecydowała się, aby najpierw umieścić go w crowdfundingowym portalu kickstarter.com. Jeśli spotka się on z dużą aprobatą gitarowego światka, już latem tego roku seria Enlightened będzie dostępna na całym świecie.

Nowe lekkie gitary mają ważyć ok. 2,7kg i być ratunkiem dla wielu muzyków, którzy ze względów zdrowotnych nie radzą sobie z grą na instrumentach o standardowej wadze, oraz dla tych, którzy po prostu cenią sobie wygodę.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.michaelkellyguitars.com/ultralight


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------