Strona główna Newsy Martin poszerza serię Standard oraz wprowadza dwa nowe modele typu dreadnought

Martin poszerza serię Standard oraz wprowadza dwa nowe modele typu dreadnought

635
0
UDOSTĘPNIJ

Martin & Co. zaprezentował na targach Musikmesse we Frankfurcie model 0-18, który uzupełnił legendarną serię Standard, oraz dwie zupełnie nowe gitary w kształcie dreadnought.

Model 0-18 jest uzupełnieniem znanej i lubianej serii Standard. Płyta wierzchnia została wykonana ze świerku sitka, natomiast boki i tył korpusu z mahoniu. Gitara ta jest w rozmiarze concert i zastosowano w niej ożebrowanie typu „scallop-braced”. Dzięki połączeniu krótkiej skali (24.9”), ze zmodyfikowanym owalnym kształtem gryfu, zyskujemy natomiast jeszcze większą, niż w dotychczas znanych modelach tej serii, wygodę gry.

Niklowane klucze, struny phosphor-bronze, oraz hebanowy mostek i podstrunnica ostatecznie dopełniają ten wspaniały instrument.

DST i DSTG, bo tak nazywają się dwie nowe gitary, wykonane są w całości z litego drewna: sapele oraz świerku sitka. W obydwu modelach zostało zastosowane ożebrowanie typu „forward-shifted”, hebanowy mostek i podstrunnica oraz siodełko i strunnik z kości.

Dostępne są one w dwóch wariantach wykończenia: full gloss oraz satin. Główkę, binding oraz pickguard wykonano w kolorze tortoise shell, co wizualnie dodaje gitarze uroku.
Dla jeszcze lepszego brzmienia, instrumenty zostały wyposażone w wysokiej klasy struny Martin Studio Performance (SP). Wraz z gitarą otrzymujemy również utwardzany pokrowiec typu gig-bag.

Gitary te mają być stosunkowo niedrogimi, świetnie brzmiącymi akustykami, dostępnymi wysyłkowo od ręki, nie tylko w USA.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------