UDOSTĘPNIJ

Zespół Hot Water to niekwestionowana legenda rockowego grania lat 90-tych w Wielkopolsce. Mimo wieloletniego milczenia nadal mają wierne grono fanów.

Teraz nadszedł czas na powrót z nowym materiałem. Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów. Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel…

 

Hot Water wydał swoją najnowszą płytę “Elektryczny kot” 27 stycznia 2017 roku. Zapowiedzią albumu jest promujący go singiel “Anioł”, utrzymujący się od miesięcy w czołówce Listy Przebojów poznańskiego Radia Merkury. Na płycie znajdzie się dziesięć nowych kompozycji, które w większości będzie charakteryzowało wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów: Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez firmę Tone Zone. Na płytę składają się prawie w całości autorskie utwory. Stylistycznie to rockowa mieszanka stylów i brzmień przepuszczona przez sito doświadczeń muzycznych i życiowych muzyków. W warstwie dźwięków  odbiorca znajdzie inspiracje klasyczną muzyką rockową, amerykańską tradycją folk, blues, cajun. Teksty piosenek stanowią szczególną opowieść. Słuchacz znajdzie  w nich pełne alegorii zapiski doświadczeń, upadków i wzlotów, obserwacji ludzi i obserwacje siebie samego. Przyciągają mądre słowa śpiewane niskim, ciepłym  głosem Maćka „Sopla” Sobczaka.

 

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. Zespół zagrał także kilka ciekawych supportów między innymi  przed Joe Cockerem, Colloseum  oraz Jackiem Bruce’m.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych.

Muzyczne dokonania zespołu uhonorowane zostały nagrodą Benedykt ’94 (w kategorii zespół), w innych kategoriach nagrodę tę otrzymali wówczas: Krzesimir Dębski, Robert „Litza” Friedrich, Poznań Jazz Fair ’94, Affabre Concinui.

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

Maciej Sobczak i Darek Nowicki współtworzyli również blusową formacje Boogie Chilli, która uznana została najlepszym zespolem roku 2007 przez magazyn Twój Blues. Maciej brał również udział w projekcie Tribut to Eric Clapton wraz z Janem Borysewiczem, Edytą Bartosiewicz. Staszkiem Sojką i in. Sobczak komponował też dla innych wykonawców, np. utwor Lawa napisany dla Małgosi Ostrowskej długo nie opuszczał pierwszego miejsca wielu list przebojów. Darek Nowicki od lat pracuje z zespołem Izotop, który ma na koncie wspólne dokonania z muzykami zespołów jak Turbo czy Ceti.

Zespół nagrał 3 płyty: „Hot Water” w 1993 wydaną przez Polton, „Wolne od świąt” z roku 1995 wydaną przez Polton Warner Music Poland oraz „Dwa słowa” wydaną w 2003 roku przez Music Collection Agency.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowa płyta i koncerty Loud Jazz Band
Następny artykułBlackstar LT-Echo 10, LT-Echo 15, Fly Bluetooth
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!