UDOSTĘPNIJ

Do wzmacniaczy Line 6 z serii Spider V dołączył w styczniu całkiem nowy model – Line 6 Spider V 240HC. Jego nazwa, to zdecydowanie nie dzieło przypadku, a czysta symbolika – 240 watt mocy oraz litery H i C wskazujące na rewolucyjne rozwiązanie: head i combo w jednym.

Choć na pierwszy rzut oka nowy wzmacniacz od Line 6 wydaje się być kolejnym, zwykłym headem gitarowym, jakich wiele, to jest zgoła inaczej. Line 6 Spider V 240HC to bowiem stosunkowo innowacyjna propozycja, a to dlatego, że nikt jak do tej pory nie wyprodukował wzmacniacza gitarowego, o gabarytach i konstrukcji head’a, z wbudowanym zintegrowanym systemem głośników stereo.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy używać 240HC jako samodzielnego wzmacniacza (combo),  zarówno do gitar elektrycznych jak i elektroakustycznych, korzystając z wbudowanych głośników, grających pełnym pasmem częstotliwości. W tym wariancie użytkowania wzmacniacz ma moc 50W, która powinna nam w zupełności wystarczyć w większości sytuacji. Jeśli jednak potrzebowalibyśmy większego zapasu mocy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dołączyć do niego dedykowaną kolumnę Spider 4×12 i w ten sposób stworzyć potwornie skuteczny, dobrze brzmiący i głośny half-stack o mocy 240W. Choć z oczywistych względów producent rekomenduje używanie kolumny Line 6 Spider, nie ma przeciwwskazań, aby próbować innych konfiguracji, w których nowy wzmacniacz również powinien świetnie sobie poradzić.

Podobnie jak w przypadku innych modeli z serii Spider V, tak i tutaj znajdziemy ogromną kolekcję symulacji wzmacniaczy, kolumn, najróżniejszych efektów, presetów oraz wbudowany odbiornik systemu bezprzewodowego Relay® G10. Do dyspozycji jest również aplikacja na iOS i Android, dająca dostęp do jeszcze większej ilości brzmień i opcji.

Podpinając 240HC do komputera, za pomocą kabla USB, zyskujemy natomiast w pełni funkcjonalny interfejs audio i możliwość rejestrowania swojej gry, bez konieczności używania jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu.

Spider V 240HC jest kompatybilny z nowym kontrolerem nożnym FBV™3, umożliwiającym pełną kontrolę nad presetami, efektami, głośnością, czy wbudowanym looperem.

Więcej informacji o serii Line 6 Spider V: http://line6.com/spider-v/

 Line 6 Spider V 240HC  Line 6 Spider V 240HC


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------