Strona główna Newsy Projekt „The Feel of DEFIL”

Projekt „The Feel of DEFIL”

1659
4
UDOSTĘPNIJ

„The Feel of DEFIL” to projekt poznańskiego muzyka (Fryvolic Art), kolekcjonera gitar i założyciela wydawnictwa netlabel.fryvolic.pl – Emila Bonifaczuka. Zaproszeni na płytę goście mieli za zadanie nagrać lub odnaleźć w swych archiwach własne utwory i improwizacje nagrane na instrumentach lubińskiej fabryki.

Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych w Lubinie (1947-2001) produkowała różnego rodzaju instrumenty, m.in. strunowe: gitary, basy, mandoliny, banjo, skrzypce i wiele innych. Przeszły one już do historii, budzą jednak wciąż różne emocje – od pogardy, poprzez obojętność, aż po fanatyczne uwielbienie. Ta płyta powstała po to, by przypomnieć, że wciąż mają się dobrze i nadal potrafią zaskakiwać.

Na „defilowym” albumie znalazły się utwory i improwizacje (w znakomitej większości gitarowe) zarówno profesjonalnych muzyków, jak i pasjonatów homerecordingu, nagrane na różnych modelach instrumentów DEFIL. Płyta będzie dostępna do pobrania za darmo na stronie wydawnictwa netlabel.fryvolic.pl (planowana data premiery: 11 grudnia 2015 r.).

mat.pras.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------