UDOSTĘPNIJ

„Mr. Guitarist” wietrzy swój gitarowy arsenał i już na pierwszy rzut oka widać, że jest to wietrzenie huraganowe.

Przesiadka z Ibaneza na ESP to niby pozostanie w tym samym mocno rockowym przedziale, ale jednocześnie okazuje się, że te instrumenty różni bardzo wiele, jeśli chodzi o filozofię brzmienia, podejście konstruktorów do tematu stosunku jakości do ceny, a także – co dla wielu zawodowych muzyków jest sprawą kluczową – bezpośrednie kontakty ekipy ESP z artystami. Na tym polu ESP nie ma sobie równych, co Tomasz potwierdził nam w wielu rozmowach, które zdążyliśmy przez dwa ostatnie miesiące odbyć. W tym czasie wiele zmieniło się w artystycznym życiu Tomka (został gitarzystą zespołu Oberschlesien), ale też w jego „szafie z instrumentami”. Stał się bowiem posiadaczem wielu nowych instrumentów marki ESP, z których chcielibyśmy wam przybliżyć trzy przypadkowo wybrane z jego nowego arsenału.

ESP LTD TE 417 SWS

Genialna siedmiostrunowa gitara elektryczna utrzymana w tradycyjnej stylistyce Tele, wyposażona w zawodowe, aktywne pickupy EMG, solidny mahoniowy korpus oraz stabilny most String Thru Body. Instrument doskonale leży w dłoni, świetnie brzmi oraz stanowi doskonałe rozwiązanie dla fanów ciężkich stylów muzycznych. Ma mahoniowy korpus, klonową szyjkę i oczywiście palisandrową podstrunnicę. Radius podstrunnicy to 350 mm. Nabito na niej dwadzieścia cztery progi XJ (ekstra jumbo). Mostek to niezwykle pewna konstrukcja LTD Fixed w/ String Thru, a stroiki dostarczyła firma Grover. Dwa pickupy to aktywne EMG-707, EMG-81-7 w układzie H/H. Wysoka jakość wykonania oraz eleganckie białe wykończenie wieńczą to niewątpliwe dzieło.

ESP USA Horizon

Prezentowana gitara ESP USA Horizon jest w kolorze See Thru Aqua. Gitara wykonana w technologii Set-Thru-Neck. Mahoniowy korpus został wzbogacony o selekcjonowany klon falisty, a trzyczęściowa klonowa szyjka z hebanową podstrunnicą i radiusem 305 mm ma dwadzieścia cztery progi XJ. Za stabilność stroju odpowiada grafitowe siodełko, most Tonepros Locking TOM oraz klucze Sperzel Locking. Przetworniki montowane w tej gitarze to EMG 66 Brushed Steel (neck) oraz EMG 57 Brushed Steel (bridge). Układ elektroniki składa się z zestawu Vol/Tone/3-Way Switch. Do gitary dodany jest ekskluzywny futerał ESP USA.


ESP E-II ST-1

Gitary ESP z serii E-II to instrumenty doceniane przez wielu muzyków na całym świecie. Gwarantują świetne, precyzyjne wykonanie przy użyciu najlepszych komponentów. Genialne brzmienie odróżniające markę ESP od innych gitar. Świetny instrumenty do każdego stylu muzycznego od rocka, mocnych uderzeń po pop, funk, jazz. Ma on olchowy korpus połączony (bolt-on) z klonową szyjką oraz, co ciekawe, klonową podstrunnicę, która nadaje tej gitarze niepowtarzalnego charakteru. Progi, jak w poprzednich modelach to dwadzieścia cztery sztuki XJ. Elektronikę tym razem stanowią trzy pasywne przetworniki: Seymour Duncan Classic Stack Plus (Neck), Seymour Duncan Classic Stack Plus (Middle), Seymour Duncan Pearly Gates (Bridge), które połączono z klasyczną regulacją Vol/Tone/5-Way Switch. Osprzęt to niezawodne klucze Gotoh i oryginalny most Floyd Rose.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------