UDOSTĘPNIJ
W 2014 roku Michał Karbowski (The King) poczuł potrzebę utworzenia przestrzeni muzycznej dla nowych pomysłów, które nie mieściły się w ramach dotychczasowych projektów.

clipboard021

Bycie liderem w jazzowym zespole Moon Hoax czy współpraca z orkiestrą Teatru Rozrywki pokrywały jedynie część jego gitarowych potrzeb. Kompanami w tej podróży stali się basista Jędrzej Łaciak i perkusista Bartek Herman, a punktem wyjścia – kompozycje odwołujące się do rockowych czy metalowych korzeni członków zespołu. Fascynacje muzyką polifoniczną, czy koncepcją tria Billa Evansa, które Jędrzej realizował w swym zespole Interplay Jazz Duo przeplatają się w The King z epicką narracją gitarzysty oraz solidnym brzmieniem bębnów. Pojawiające się gdzieniegdzie partie wokalne tylko szkicują scenerię poszczególnych obrazów, resztę pozostawiając wyobraźni słuchacza.

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tym artyście mamy na zachętę jeden bardzo ciekawy utwór:


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKHDK Dark Blood Kirk Hammett Signature Pedal
Następny artykułNowy teledysk The Neal Morse Band
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!