UDOSTĘPNIJ

W styczniowym numerze Top Guitar Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk – lider, kompozytor i gitarzysta norwesko – polskiego zespołu Loud Jazz Band opowiadał o świeżo nagranym albumie grupy – „The Giant Against the Girl”. W lutym, wraz z pojawieniem się albumu na sklepowych półkach, LJB wyruszył w polską trasę promocyjną.

Uroczysty koncert premierowy odbył się w legendarnym Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego dnia 27.02.2017. Koncert zapowiedziany został przez Dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia, Piotra Iwickiego, przez długie lata będącego stałym członkiem składu.

Zespół wystąpił w składzie: Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk – gitara, Øyvind Brække – puzon, Wojciech Staroniewicz – saksofony, Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Michael Bloch – syntezator, Kristian Edvardsen – gitara basowa, Ivan Makedonov – perkusja oraz Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne.

Artyści zaprezentowali zdecydowaną większość nagrań pochodzących z najnowszej płyty Loud Jazz Band. Obowiązkowym punktem programu, obok rozpoczynającej album kompozycji „Sketches of Mine”, dedykowanych przyjaciołom „The New People” i „Mindfulness” czy tytułowego „The Giant Against the Girl” był utwór „Imeka”, od tygodni utrzymujący się na liście przebojów Polskiego Radia PiK. Podczas wieczoru wykonane zostały również starsze, nieśmiertelne kompozycje zarejestrowane na wcześniejszych albumach, jak „Song For A…”, „Lengsel” czy „Night Talks”.

Po polskiej trasie promocyjnej albumu „The Giant Against the Girl”, w drugiej połowie kwietnia zespół wyrusza w trasę skandynawską, którą rozpocznie koncertem w klubie Cosmopolite w Oslo dnia 21.04.2017.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEfekt Robert Keeley Filaments High-Gain Distortion
Następny artykułMartin poszerza serię Standard oraz wprowadza dwa nowe modele typu dreadnought
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!