Zoom AC-2 Acoustic Creator – przełom w nagłaśnianiu gitary akustycznej?

1034
0
UDOSTĘPNIJ

Zoom AC-2 Acoustic Creator zdaje się być urządzeniem łączącym w sobie w zasadzie wszystkie potrzebne gitarzyście akustycznemu funkcje. Nowy produkt firmy Zoom to uogólniając di-box wraz z wbudowanym wysokiej jakości przedwzmacniaczem. Ponadto urządzenie wyposażone jest jednak w całą gamę przydatnych i ciekawych dodatków takich jak: tuner, equalizer, naturalnie brzmiący reverb, czy funkcja anti-feedback. 

Zoom AC-2 Acoustic Creator
Zoom AC-2 Acoustic Creator

Zacznijmy jednak od początku – spoglądając na AC-2, w pierwszej kolejności, poza ogólnym przyjemnym dla oka wyglądem urządzenia, w oczy rzuca się duże pokrętło na samej górze obudowy. Z jego pomocą wybieramy źródło dźwięku, a więc typ i/lub kształt instrumentu z jakiego będziemy korzystać. Do wyboru mamy aż 16 różnych wariantów.

Poniżej pokrętła znajduje się trzypasmowa sekcja EQ, w której oprócz samej regulacji barwy, możemy wybrać typ przystawki z jakiej korzystamy (piezo/magnetyczna), ustawić poziomy głośności, reverbu oraz podbicia (aktywowanego poprzez włącznik boost na dole obudowy). Ta ostatnia funkcja może się okazać niezwykle przydatna chociażby przy szybkich przejściach z grania kostką do grania palcami, a wiec sytuacji w której często spada poziom dynamiki.

Pod sekcją EQ znajduje się czytelny i szybki tuner, a obok niego przycisk włączający funkcję Anti Feedback, eliminującą przydźwięki, które są dość powszechnym problemem przy pracy z gitarą akustyczną w warunkach scenicznych. Poza możliwością wyjścia sygnału za pomocą złącz jack, zarówno w mono jak i stereo, mamy dodatkowe wyjście symetrycznego sygnału za pomocą złącza XLR. Sygnał ten możemy wysyłać na dwa sposoby (PRE/POST) np. do interfejsu audio.

Zoom AC-2 Acoustic Creator może być zasilany z jednego z trzech wariantów różnych źródeł – 2 bateriami AA, 9V zasilaczem lub poprzez kabel mini-usb.

Warto przy okazji napisać kilka zdań na temat samej formy Zoom. Powstała w 1983 roku. Jej główna siedziba mieści się w Tokyo, w Japonii. Więcej informacji na stronie producenta. Dystrybutorem produktów marki Zoom w Polsce, jest Sound Service.

Sprawdź pozostałe produkty marki Zoom na portalu TopGuitar.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------