Strona główna Porady 10 kroków przy zakupie gitary akustycznej

10 kroków przy zakupie gitary akustycznej

2876
0
UDOSTĘPNIJ
fot. Epiphone

Zakup i wybór instrumentu nie jest sprawą łatwą. Dobrze, jeżeli sami jesteśmy znawcami tematu lub zabierzemy na zakupy zaprzyjaźnionego i doświadczonego fachowca. Gorzej, jeżeli zostajemy sami na placu boju z mnóstwem pytań i wątpliwości, które nie zawsze jest w stanie rozwiać sprzedawca.

O ile w sklepach muzycznych zazwyczaj możemy liczyć na fachową pomoc, o tyle nabywając instrument od osoby prywatnej, ciężko jedynie ufać jej zapewnieniom, że sprzęt jest wyjątkowy, okazyjny i w stanie „igła”. Na co musimy zwrócić uwagę, przymierzając się do samodzielnego zakupu gitary akustycznej?

W artykule w majowym wydaniu TopGuitar Krzysztof Błaś zebrał wszystkie najważniejsze elementy w dziesięć punktów, których sprawdzenie może uchronić przed nabyciem wadliwej lub po prostu słabo wykonanej gitary. O ile wiele czynników wpływających na klasę i cenę instrumentu jest dość relatywnych, o tyle wskazówki z artykułu mówią o czynnikach najistotniejszych, gdzie nie może być mowy o żadnej tolerancji niezależnie od tego, czy kupujemy gitarę drogą, czy tanią.

Porady związane z zakupem akustyka znajdziesz w majowym wydaniu magazynu TopGuitar (TG 5/2015).

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios/) lub Android (http://topguitar.pl/android/).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------