Strona główna Porady 8 punktów, które musisz sprawdzić, kupując wzmacniacz do gitary akustycznej

8 punktów, które musisz sprawdzić, kupując wzmacniacz do gitary akustycznej

1597
0
UDOSTĘPNIJ

Nagłaśnianie gitary akustycznej to zło konieczne… Niezależnie od tego, jak drogi i wspaniale brzmiący mamy instrument, po zelektryfikowaniu zazwyczaj ciężko nam pogodzić się z okrojonym, zniekształconym przez układ elektroniki i przetwornik brzmieniem.

Na szczęście producenci prześcigają się w zaadoptowaniu nowych technologii, czego skutkiem są nie tylko coraz lepsze pickupy i preampy, ale także wzmacniacze – czyli ostatnie ogniwo w łańcuchu przetwarzającym drgania strun w słyszalne dla szerokiej publiczności dźwięki. Na rynku mamy spory wybór dedykowanych wzmacniaczy i w zależności od ich parametrów sporą rozbieżność cenową i jakościową.

Dobry wzmacniacz do gitary akustycznej powinien przede wszystkim charakteryzować się naturalnym, transparentnym brzmieniem, co pociąga za sobą aplikowanie najnowszych rozwiązań rzutujących na cenę urządzenia. Czasem jednak zdarzają się nieźle brzmiące wzmacniacze, które wcale nie należą do najdroższych. Żeby świadomie wybrać ten element zestawu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które ułatwią udany zakup.

W lipcowym wydaniu TopGuitar znajdziecie osiem ważnych punktów, o których nie możecie zapomnieć podczas poszukiwania dobrego wzmacniacza do akustyka!


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------